سرپرست گروه موسیقی لرستان:

یکپارچگی میهن را با هنر موسیقی فریاد می زنیم

یکپارچگی میهن را با هنر موسیقی فریاد می زنیم

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، سرپرست گروه موسیقی لرستان اظهار داشت: هنرمندان مختلف میهن با لهجه ها و سازهای مختلف، یکپارچگی جمهوری اسلامی ایران را فریاد می زنند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، علیرضا سپهوند شامگاه چهارشنبه در حاشیه جشنواره موسیقی نواحی ایران در گرگان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: جشنواره موسیقی نواحی فرصت کوتاه ولی پرارزش است تا هنرمندان موسیقیایی ایران از فرهنگ های مختلف طنین وحدت و یکپارچگی میهن را فریاد بزنند.
سرپرست گروه موسیقی لرستان اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی بار دیگر ثابت می کند که اقوام اصیل ایرانی هیچ گاه به دنبال جدایی و تجزیه طلبی نبوده و نیستند.
وی اظهار داشت: اقوام ایرانی حتی اگر مشکل و دغدغه ای داشته باشند، شرایط فعلی کشور را مناسب طرح برخی مباحث نمی دانند و آب در صدمه دشمن نخواهند ریخت.
سپهوند بیان نمود: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم تا به موسیقی محلی و اقوام نگاه ویژه ای داشته باشند، چون در بعضی حوزه های موسیقی مانند پژوهش اتفاقات مطلوبی رخ نداده است.
سرپرست گروه موسیقی لرستان افزود: موسیقی مقامی ایران باید با پژوهش های مختلف برای علاقه مندان معرفی و ریشه های اصیل آن شناسانده شود.
وی اظهار داشت: هرچند بعضی از جوانان به دنبال شنیدن موسیقی های به اصطلاح با کلاس هستند، اما به سادگی می توانیم با معرفی دقیق و صحیح موسیقی نواحی ذائقه جوانان این مرز و بوم را به سمت موسیقی اقوام و نواحی هدایت نماییم.


منبع:

1401/08/26
12:22:22
5.0 / 5
223
تگهای خبر: جشنواره , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو