به آهنگسازی میدیا فرج نژاد؛

تار و تاریخ به حافظیه شیراز رسید

تار و تاریخ به حافظیه شیراز رسید

تازه ترین پروژه موسیقایی تار و تاریخ با مدیریت هنری میدیافرج نژاد نوازنده تار و آهنگساز موسیقی ایرانی از حافظیه شیراز پیش روی مخاطبان قرار گرفت.


دریافت 88 MB
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، پروژه موسیقایی «تار و تاریخ» به مدیریت هنری میدیا فرج نژاد، خوانندگی محمد ذاکرحسین، نوازندگی تمبک کریم ابراهیمی و نوازندگی دف علیرضا نصیری فرد از حافظیه شیراز قطعه تصویری «فرهادکش» را در دسترس علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار داد.
میدیافرج نژاد در توضیح این نماهنگ تصویری که با شعر حافظ، نوازندگی تار میدیا فرج نژاد، نوشته است: «برای ما ایرانیان حافظ تنها یک شاعر نیست، یک غزل سرای توانای ایرانی نیست؛ حافظ یک محرم راز است، دوستِ خلوت هایمان، راهنمای دقایق سردرگمی، وجودی که به او اعتماد داریم.
برای من، حافظ مثل معلم، پیامبر و گاهی هم -نقش پدر بوده و هست. بارها درد دلم را شنیده و زبان حالم بوده. اشتباهاتم را گوشزد کرده و رهنمون هایش زندگی ام را دگرگون کرده. بارها در کشاکش زندگی اسیر بودم و به یاد آوردم که: تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار / که رحم اگر نکند مدعی، خدا بکند...
تنها هشت سالم بود وقتی نخستین غزلش را روی زانوی مادر حفظ کردم و نخستین تصنیفی که ساختم هم بر روی غزلی از لسان الغیب بود. تصمیم گرفتم همان اولین ساخته ام، فرهادکش را از حافظ بزرگ که سال هشتاد و یک نوشته بودم و سال هشتاد و پنج برای بار اول با صدای حسام الدین سراج ضبط شده بود، بازنوازی کنم. هنوز همان حسی را دارم که در بیست سالگی ام به غزل حافظ داشته ام. عاشقانه ستایشش می کنم.
در زمان ضبط، درهای حافظیه باز بود و عاشقان حافظ میزبان مان شدند. مردمی که از هشت بامداد به دیدارش آمده بودند، به قدری به ما لطف داشتند و همراه ما بودند که دستبوس تک تکشان هستم.»
حمید میرمعصومی میکس و مسترینگ، پویا پایور ضبط تار، عادل شریف ضبط سازهای کوبه ای، مرتضی حاج محمدی کارگردان و تدوین گر، بهرام سلمانی مدیراجرایی، مهدی فلامرزی و کاظم کدیور فیلمبرداران، حسن اباذرزاده تصاویر هوایی و شاهرخ ایوبی و شادمهر محمودی دستیاران دیگر اعضای اجرایی این نماهنگ را می سازند.


منبع:

1401/01/05
13:10:45
5.0 / 5
320
تگهای خبر: آهنگ , ساز , شعر , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو