از قرار ضرغامی با سالار عقیلی تا کنایه به آن طرف آبی ها

از قرار ضرغامی با سالار عقیلی تا کنایه به آن طرف آبی ها

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو عزت الله ضرغامی با صدمه شناسی مشکلات سفرهای نوروزی همزمان با روزهای پایانی تعطیلات، به برنامه های فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و قراری که با ˮسالار عقیلیˮ برای اجرای کنسرت در پایگاه های تاریخی گذاشته، اشاره نمود و درباره نقدی که به کنسرت ۲۵هزار نفری کرمان شده است، اظهار داشت: افرادی که در خارج کشور از این مورد ناراحت شدند، همان هایی هستند که به خاطر مسائل سیاسی از بردن نام خلیج فارس واهمه دارند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این سخنان را در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، بیان نمود. او بعد از اجرای کنسرت سالار عقیلی در پایگاه میراث جهانی ارگ بم، در توئیتر نوشت: «استقبال مردم از کنسرتهای سالار عقیلی در پایگاه های میراث فرهنگی کرمان فوق العاده بود. از خوش قولی ایشان تشکر می کنم و هدیه من به او "تار نفیس هنر دست استاد ابهری" است. ذخیره آخرت هر دوی ما!»
ضرغامی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر هم به این مورد اشاره نمود و اظهار داشت: در کنار گسترش زیرساخت های گردشگری، برنامه های فرهنگی خوبی خواهیم داشت، مثل کنسرتهای ملی که جا دارد از سالار عقیلی تشکر کنم، بعد از ملاقاتی که با هم داشتیم و قرار شد کنسرتهای خوبی در پایگاه های تاریخی میراث فرهنگی داشته باشند، نخستین کنسرت را در کرمان برگزار کرد. ۲۵هزار نفر آمدند و لذت بردند و تصاویرش در تمام دنیا پخش گردید و البته افرادی هم در خارج از کشور از این مورد ناراحت شدند. همان هایی که به خاطر مسائل سیاسی از بردن نام خلیج فارس واهمه دارند.
او با اشاره به افزایش بازدیدهای نوروزی از میراث فرهنگی، اظهار نمود: پایگاه های میراث فرهنگی ما هم در تهران و هم در استان ها نسبت به گذشته تا چهار برابر پذیرش مردم را داشت که رقم قابل توجهی است. همکاران من در موزه ها آمادگی داشتند خدمات عمومی و راهنمایی های لازم را به مراجعان عرضه کنند و با وجود استقبال زیاد مردم در ایام اول که باعث تشکیل صف های طولانی برای خرید بلیت و ورود به اماکن تاریخی می شد، خانواده ها را به داخل مراکز هدایت می کردند و در صورت ضرورت برای پیشگیری از اتلاف وقت بازدیدگنندگان، خرید بلیت را منتفی می کردند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همینطور گردشگری را سالم ترین و ارزان ترین تفریح و مطالبه مردم دانست و تصریح کرد: نظام باید حداقل های آنرا برای مردم فراهم آورد. یک بُعد در ارتباط با گردشگری خارجی است که الحمدلله در این دولت مسأله ویزا حل شد. درباره جام جهانی قطر هم با فرصت هایی که برای توریست خارجی فراهم می شود، برنامه ریزی لازم را داریم.

از بحران در مشهد جلوگیری شد
او افزود: در حوزه گردشگری داخلی، نخستین مسأله اقامتگاه ها هستند. خوشبختانه در روز دوم تعطیلات نوروز تمام اقامتگاه های رسمی ما پر شده بود و تهران هم جزو شهرهایی بود که برایش تبلیغ کردیم. تهران همیشه در تعطیلات نوروز ۲۰درصد پذیرش مسافر دارد، اما سال جاری در تعطیلات دیدیم که استقبال خوبی شد و هتل های بزرگ تهران صددرصد و بقیه هتل ها بین ۶۰ تا ۷۰درصد پر شدند.
ضرغامی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به توسعه مراکز اقامتی، اضافه کرد: هر چند دستگاه ها بخصوص آموزش و پرورش همکاری خوبی داشتند و مانع بحران شدند. از برخی استانداران بخصوص استاندار خراسان رضوی هم تشکر می کنم که با عنایت به حجم بالای گردشگران و زائرین نوروزی، از بحران اسکان جلوگیری کرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: زیرساخت های حمل و نقل هم مهم می باشد و باید تقویت شود. تا آن زمان که این ها تقویت نشوند نمی توانیم انتظار پیشرفت و رونق گردشگری را داشته باشیم.

حرکت نخستین کشتی کروز از عیدفطر در آب های ایران
وی در ادامه اظهار داشت: لازم می دانم از استانداران استانهای ساحلی تشکر کنم. گردشگری دریایی حدودا در کشور ما صفر است. چند روز قبل با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی جلسه خوبی داشتیم. تلاش می نماییم تا بخش خصوصی را تقویت نماییم. استانداران هم همکاری خوبی دارند.
ضرغامی افزود: تعداد بالای توریست نوروزی در استانهای جنوبی ما نشان داد که مردم به گردشگری دریایی علاقه مند هستند، چه گردشگری ساحلی، چه گردشگری درون مرزی و چه گردشگری خارجی و فراملی که می تواند شامل تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس شود. بحث سوخت نخستین مساله گردشگری دریایی است که اگر در نخستین سال یارانه ای شود، همه این ها سودآور خواهد بود.
بنابر گزارش روابط عمومی این وزارت خانه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همینطور از حرکت نخستین شناور کروز از عیدفطر در آب های ایران اطلاع داد و اظهار داشت: کشتی های تفریحی خیلی زیبا برای مردمی که می خواهند در کشور خودشان از این امکانات استفاده کنند، فراهم می شود.

وزارت کشور مسؤول مدیریت زباله و پسماند شد
ضرغامی به گزارش خود در جلسه هیأت دولت درباره زباله و مدیریت پسماند هم اشاره نمود و اضافه کرد: آقای دکتر رئیسی ـ رئیس جمهور ـ به درستی مبحث را تبیین کردند. وزارت کشور مسؤول این کار شد و از استانداران محترم باردیگر تقاضا می کنم در این امر ما را همراهی کنند؛ چون که بنا و اساس گردشگری زیبایی است.
منبع:

1401/01/12
13:14:53
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش , ساز , كنسرت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱