با انتشار ویدئویی مطرح شد؛

توضیحات علیرضا قربانی درباره منع ورود به آمریکا

توضیحات علیرضا قربانی درباره منع ورود به آمریکا

علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار ویدئوی در صفحه شخصی خود توضیحاتی را بصورت مشروح درباره عدم امکان حضور خود در کنسرت ارکستر پاسیفیک آمریکا ارائه داد.


دریافت 30 MB
به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، علیرضا قربانی خواننده موسیقی ایرانی عصر روز جمعه دوازدهم فروردین ماه با انتشار ویدئوی در صفحه شخصی خود توضیحاتی را بصورت مشروح برای عدم امکان حضور خود در کنسرت ارکستر پاسیفیک آمریکا ارائه داد.
نشریه لس آنجلس تایمز روز گذشته در خبری اعلام نمود: «علیرضا قربانی خواننده ایرانی که قرار بود شنبه در جشن نوروزی «سمفونی پاسیفیک» در کاستا مسا برنامه اجرا کند، اجازه حضور در این کشور را ندارد.»
علیرضا قربانی در این ویدئو توضیح داده است: «از دیشب تقریباً خیلی از خبرگزاری های داخلی و خارجی، پلت فرم ها و حتی تلویزیون های فارسی و بین المللی خبری را منتشر نمودند که تعدادی از دوستانی که اخبار فرهنگی هنری را دنبال می کنند، نگران کرده است. به رسم احترام و ادب و حفظ حرمت به همه خبرگزاری داخلی و خارجی و حتی تلویزیون های خارج از ایران دلم می خواست که چند نکته را بصورت کوتاه و مجمل در این ویدئو عرض کنم. چونکه باید یکسری از مسائل بصورت دقیق اعلام و رفع نگرانی هم صورت گیرد.
من برای اجرای کنسرت توسط ارکستر پاسیفیک سمفونی کالیفرنیا به آمریکا دعوت شدم و طبیعتاً بخش حقوقی و وکالت دفتر نیویورک پیگیر کارهای ویزای من بنده شدند. در نهایت بنده ویزای خودم را از کنسولگری آمریکا در تورنتو دریافت کردم و در بدو ورود فرودگاه تورنتو که مرز هوایی مشترک با آمریکا دارد، افسر کنترل پاسپورت طبق روال و فرم عادی وجود دارد، سوالات مختلفی را انجام می دهند در خصوص این که ویزا از کجا گرفتن شده، شرایط ورود چگونه است؟ مدت اقامت کجاست و هدف از سفر چیست؟
البته از بنده توضیحات تکمیلی را خواستند که بنده به همه سوالات پاسخ لازم را دادم ولی در نهایت افسر مربوطه توضیح داد که به جهت قوانین و قواعدی که وجود دارد اجازه حرکت از بخش پاسپورت کنترل را به بنده نخواهند داد و بنده اجازه ورود به خاک آمریکا با این ویزا ندارم. موضوعی که بنظر می رسد ناهماهنگی بین بخش کنسولگری صادرکننده ویزا و افسر وجود داشته است.
حتی دفتر حقوقی و وکالت بنده در آمریکا با احترام و همه تلاشی که دارند پیگیر این هستند که دلیل گزارش را بصورت قانونی هم از کنسولگری و هم بخش فرودگاه تورنتو دریافت نمایند. اما آنچه که به ذهن این عزیزان می رسد، این است که از سال ۲۰۱۹ به بعد قانونی تصویب شده که شامل همه افراد می شود. یعنی هر کسی مانند بنده که دو سال از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۱ در سپاه بعنوان سرباز حضور داشتم از قانون ویزای آمریکا منع می شوند و این قانون بصورت عمومی است و شامل همه افراد می شود.
این تنها چیزی است که تا به امروز به ذهن می رسد و می تواند شامل حال این ویزا شده باشد. تا اینجای کار خبری که انتشار یافته درست است، اما پس از این همه آنچه عنوان شده تحریف و کذب است. یعنی آنهایی که خبر را منتشر نموده اند در زمینه اعاده حیثیت قرار بگیرند. البته لس آنجلس تایمز نخستین جایی بوده که این خبر را بصورت رسمی منتشر نموده است. البته این نشریه هم بنا شده که اصلاحاتی را انجام دهد.
اخباری که بنده از پخش پاسپورت کنترل گذر کردم وجود ندارد. این که بنده سوار هواپیما شدم، روی صندلی خودم نشستم و مأموران مرزی آمدند و بنده را از هواپیما پیاده کردند، این که بنده دو تابعیتی کانادا هستم هم اخبار نادرستی است. بدین سبب آنچه اتفاق افتاده قانونی می باشد که منجر به این اتفاقات شده است.
در نهایت من بهترین ها را برای شما آرزو می نماییم در سال جدید و بسیار ناراحت و متأثر شدم که بلیت های کنسرتم در آمریکا به پایان رسیده بود و من مشتاق بودم که به جمع این ارکستر بپیوندم و برنامه بسیار خوبی را تدارک دیده بودیم. اما قسمت نبود و من نتوانستم در جمع آنها حضور پیدا کنم. امیدوار هستم در آینده ای نزدیک نه فقط در آمریکا بلکه در کشورهای دیگر هم در خدمت مخاطبان باشم و با فروکش کردن شرایط کرونا بتوانم در شهرهای مختلف ایران عاشقانه بین مردم حضور پیدا کنم و برنامه های مختلفی در تهران هم داشته باشم.
همه شما را به خدای بزرگ می سپارم و اغراق نیست اگر بگویم ما به یمن حضور و توجه و عشق شما در عرصه کارهای هنری خودمان پابرجا هستیم.»

1401/01/14
12:44:47
5.0 / 5
553
تگهای خبر: خواننده , كنسرت , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو