آرش امینی خبر داد؛

کارهای مهم ارکستر صداوسیما در سال جدید

کارهای مهم ارکستر صداوسیما در سال جدید

سایت رسمی سیامک یزدانجو: مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما در تشریح برنامه های این مجموعه در سال 1401 از تولید و اجرای چندین پروژه موسیقایی در ماه های آتی آگاهی داد.آرش امینی آهنگساز و رهبر ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین کارهای این مجموعه موسیقایی اظهار داشت: ارکستر سمفونیک صدا و سیما در روزهای کرونا کوشش کرد تا به اقتضای شرایط موجود و حفظ پروتکلهای بهداشتی کارهای موسیقایی خودرا تعطیل نکند به همین دلیل ما برخلاف سالهای قبل که در روند کارهای ارکستر توقف های طولانی صورت می گرفت، از روز شنبه آینده کارها و پروژه های ارکستر را شروع خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: نخستین پروژه ای که توسط ارکستر سمفونیک صداوسیما تولید می شود ضبط پروژه «هفت اقلیم» به آهنگسازی استاد فرهاد فخرالدینی است که قبل از این تعطیلات نوروزی ضبط دو موومان این پروژه عظیم را شروع کردیم. این پروژه برمبنای داستان سیمرغ منطق الطیر عطار نیشابوری است که روند ضبط آن برای ارکستر بزرگ، گروه کر، یک خواننده و یک راوی طراحی شده است. البته برای خوانندگی این پروژه مذاکره با چند هنرمند مطرح و شناخته شده موسیقی کشورمان را آغاز نموده ایم که بمحض نهایی اسم خواننده و راوی پروژه را نیز اعلام می نماییم.
این آهنگساز و رهبر ارکستر اظهار داشت: پروژه دیگری که به زودی تولید آنرا شروع می نماییم، ضبط سمفونی ۲۱ با محوریت تجلیل از کادر درمانی کشورمان به آهنگسازی شاهین فرهت است که از مدت ها پیش تفاهم های لازم برای تولید و ضبط قطعه صورت گرفته بود و ما مترصد این بودیم که در نخستین فرصت بتوانیم این پروژه را نیز اجرا نماییم.
رهبر ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: پروژه مهم دیگری که با موافقت جناب علیرضا قزوه مدیر دفتر موسیقی و شعر و سرود سازمان صدا و سیما به زودی اجرائی می شود، مجموعه اجراهای میدانی ارکستر سمفونیک صدا و سیما در نقاط مختلف پایتخت است که با هدف ارائه موسیقی خوب برای شهروندان تهرانی اجرا می شود. این در حالیست که برمبنای برنامه ریزی های انجام گرفته ارکستر در قالب اجراهای میدانی ابتدا در بوستان ولایت تهران، سپس مجموعه باغ کتاب و در مرحله بعدی بوستان نیاوران به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

وی اضافه کرد: آنچه در این پروژه ها انجام می گیرد، کوشش برای ایجاد فضایی در جهت اجرای موسیقی سالم برای شهروندانی است که می توانند با موسیقی جدی و اندیشمند ارتباط موثری بگیرند و شاهد این باشند که غیر از کنسرتهای موسیقی پاپ اجراهای دیگری نیز در دیگر گونه های موسیقایی وجود دارد که می تواند فضای جالب توجهی را برای گوش شنیداری آنها فراهم آورد.
امینی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به تولید چند اثر موسیقایی متناسب با مضامین مقاومت و دفاع مقدس از اجرای یک پروژه ملی برای بازسازی سرودهای انقلابی چهل سال اخیر کشورمان آگاهی داد و اظهار داشت: با تایید مدیریت دفتر موسیقی و شعر و سرود سازمان صدا و سیما بنا شده که به زودی سرودهای انقلابی تولید شده در چهل سال اخیر کشورمان که طی سالهای اخیر از پراکندگی برخوردار بودند، بازسازی شود و این روند در فرهنگ شنیداری انقلاب اسلامی باقی بماند.
این رهبر ارکستر اشاره کرد: تمام تلاشمان این است که مجموعه شماره یک این پروژه در روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی رونمایی شود و امیدوار هستم بتوانیم در فرآیند زمان بندی شده درست این پروژه ملی را به سرانجام برسانیم. البته در کنار این فعالیت ها ضبط و تولید آثار زیادی در زمینه موسیقی کلاسیک و آثار آهنگسازان ایرانی در ردیف دیگر کارهای ما قرار دارد که به زودی درباره این پروژه ها نیز اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.


منبع:

1401/01/19
12:00:27
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آهنگ , پاپ , خواننده , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو