در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مطرح شد؛

محوریت مساله فلسطین در هنر انقلاب

محوریت مساله فلسطین در هنر انقلاب

سایت رسمی سیامک یزدانجو: محمدحسین نیرومند بیان کرد با وجود همگرایی های موجود برای شکل گیری هشتمین هفته هنر انقلاب اسلامی امیدواریم شاهد انجام یک کار مشترک در روز قدس باشیم.محمدحسین نیرومند هنرمند طراح و کاریکاتوریست و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور هنری و سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارزیابی آثاری که در نمایشگاه آثار تجسمی «هفته هنر انقلاب» در زمینه هنری به نمایش درآمدند، بیان کرد: اگر بخواهم کوتاه صحبت کنم، انقلاب خیلی بیشتر از اینها از سیستم های فرهنگی هنری طلبکار است و این سطح آثار، حداقل کارهایی است که می توان انجام داد و واقعاً انتظار داریم وقتی صحبت از انقلاب، هنر انقلاب و هویتی که مقرر است با آن شناخته شویم، می شود باید کارهای بهتر و فاخرتری را شاهد باشیم، چونکه دراین زمینه، می توان خیلی کار کرد.
وی مرور آثار هنری قدیمی را در قالب یک نمایشگاه کافی ندانست و اظهار داشت: این آثار خصوصاً آثار قدیمی که مجدداً در این نمایشگاه ها به نمایش درآمدند، حداقل کار بوده است؛ یعنی کسی که ذهنش درگیر هنر انقلاب باشد، می داند که هنر انقلاب درحال شکل گیری است و شخصیت پیدا می کند اما در جایی متوقف می شود و چرایی این توقف را در ذهن دارد. «هنر انقلاب» باید ادامه داشته باشد و به خلق اثر جدید بیانجامد.

نیرومند درباره همگرایی و هم افزایی ارگان ها وسازمان ها در برگزاری نمایشگاه های هنری در رابطه با «هفته هنر انقلاب» توضیح داد: با حضور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، حوزه هنری و… نوعی همگرایی شکل گرفته و شروع یک راه را نوید می دهد اما در این سطح انتظارات بیشتری را داشتیم و باید شاهد رخداد بزرگ تری می بودیم. امیدواریم که با حضور چنین سازمان ها و ارگان هایی، رویدادهای بزرگ تری را شاهد باشیم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور هنری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص این که مساله «فلسطین» در «هنر انقلاب» چقدر محوری است، اظهار داشت: بحث و آرمان فلسطین یکی از چالش برانگیزترین و نقطه تقابل ما با سلطه جهانی خصوصاً صهیونیسم است بدین سبب هر فعالیتی که دراین زمینه صورت گیرد، بحث جدی و مهم جهانی شمرده می شود و هر فعالیتی در این مورد نمود جهانی پیدا می کند. به اعتقاد من، هنر و آثار هنری خصوصاً آثار گرافیکی و کاریکاتور خیلی می توانند در جلوه دادن فلسطین نقش داشته باشند. دراین زمینه کمابیش کارهایی صورت گرفته است اما چون خود من در زمینه هنر، آرمان گرا هستم به نظرم خیلی بیشتر باید دراین زمینه کار کرد و خصوصاً با وجود همگرایی هایی که در هشتمین «هفته هنر انقلاب اسلامی» روی داده است امیدواریم شاهد انجام یک کار مشترک در روز قدس باشیم.


منبع:

1401/01/22
16:30:18
5.0 / 5
389
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو