دبیر كارگروه مد و لباس:

رویداد طراحی لباس هواداری تیم ملی فوتبال در جام جهانی برگزار می شود

رویداد طراحی لباس هواداری تیم ملی فوتبال در جام جهانی برگزار می شود

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو از گیلان دبیر کارگروه مد و لباس، با اعلان اینکه رویداد طراحی لباس هواداری تیم ملی فوتبال بصورت کاور برای زنان و تیشرت برای مردان برگزار می شود، اظهار داشت: دبیرخانه طراحی لباس و کاور هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی به طراحان گیلانی جهت انتشار فراخوان سراسری سپرده شده است.


سید مجید امامی در دیدار با فعالان حوزه مد و لباس استان گیلان، با تاکید بر لزوم طراحی لباس مطابق با زیست عفیفانه جامعه ایرانی - اسلامی، اظهار نمود: در امتداد پشتیبانی از تولیدکنندگان لباس در کشور دو میلیارد تومان سرمایه در گردش اختصاص یافته است.
وی با اعلان اینکه تولیدکنندگان پوشاک باید با طراحان حوزه مد و لباس پیوند داشته باشند، اضافه کرد: طراحی لباس برای بانوان، مشاغل، کودک و نوجوان از اولویت های کارگروه مد و لباس کشور است. تقویت تولید چادر داخلی نیز در سطح درجه یک و عالی در دستور کار قرار دارد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی، با اشاره به ارتباط هنر طراحی مد و لباس با فرهنگ و اقتصاد، عنوان کرد: متاسفانه رواج بی حجابی و پوشش های نامتعارف لطمه های اجتماعی فراوانی را به همراه داشته است.
وی شوی زنده لباس را در فرهنگ ایرانی - اسلامی غیر قابل قبول دانست و بیان کرد: می توانیم در زمینه عکاسی مدلینگ مطابق با معیارهای جامعه اسلامی کار نماییم و برای معرفی مد و لباس خلاقیت داشته باشیم.
دبیر کارگروه مد و لباس کشور، با تاکید بر لزوم طراحی نظام سایزبندی لباس برای ایرانیان، عنوان کرد: مسئله مد و لباس نیازمند برخورد علمی و کارشناسانه است و نباید فقط از جنبه تجاری ورود داشته باشیم.
وی شناسه «شیما» را نشانی یکپارچه برای الگوهای بومی و ملی طراحی لباس دانست و اظهار داشت: لباس از پرمصرف ت رین کالاها در سبد فرهنگی و اقتصادی خانوار است و پس باید زمینه دسترسی ایرانیها به لباس ها زیبا، عفیفانه و ارزان را فراهم نماییم. در این راستا سلامت محور مد و لباس را نیز مد نظر قرار دادیم، برای اینکه نوع پارچه و دوخت و طراحی لباس باید به سلامت روحی و جسمی کمک نماید.
امامی، از برگزاری ماهانه نمایشگاه ها و گالری های مد و لباس در تهران آگاهی داد و افزود: در امتداد احیای لباس سنتی گیلان می توانیم میزبان ایده های طراحان گیلان بصورت یک مجموعه ۶۰ تایی در گالری تهران باشیم. همین طور باید رویدادهای هنری در رابطه با مد و لباس بصورت فصلی در گیلان اجرا شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی، با اعلان اینکه رویداد طراحی لباس هواداری تیم ملی فوتبال بصورت کاور برای زنان و تیشرت برای مردان برگزار می شود، اشاره کرد: این رویداد که با همکاری فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان برگزار می گردد بسیار هویت بخش است.
وی با اشاره به سبقه فرهنگی و ورزشی گیلان، تصریح کرد: دبیرخانه طراحی لباس و کاور هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی به طراحان گیلانی جهت انتشار فراخوان سراسری سپرده شده است.
منبع:

1401/01/26
15:31:05
5.0 / 5
424
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو