علیرضا پوراستاد:

با صدای بلند در کوه آواز خواندم و حنجره ام لطمه دید!

با صدای بلند در کوه آواز خواندم و حنجره ام لطمه دید!

علیرضا پوراستاد با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره سفارش اشتباه تعدادی از اساتید خوانندگی که سبب لطمه دیدن صدایش شد، توضیح داد. او همین طور از محمدرضا لطفی بعنوان بهترین و تاثیرگذارترین استادش نام برد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی شبکه پنج، برنامه جشن رمضان شب گذشته با حضور علیرضا پوراستاد، خواننده و سرپرست تیم صداسازی مرکز ووکولوژی ایران روی آنتن رفت.
پوراستاد، بعد از اجرای قطعات «عشق ادامه داد» و «کجای دنیا» درباره مشکلی که برای صدایش به وجود آمد، اظهار داشت: در گذشته تعدادی از استادان ناآگاه حوزه خوانندگی به هنرجویان سفارش می کردند که برای یادگیری خوانندگی و بهبود قدرت صدا باید کارهایی مانند آواز خواندن با صدای بلند در کوه را انجام دهند. متاسفانه من نیز از این سفارش ها پیروی می کردم اما با گذر زمان متوجه علائمی مانند گرفتگی صدا و سرفه متداوم شدم. بعد از یک مدت متوجه شدم مشکلات صدایم جدی است و نیاز به درمان آنها دارم. حدود دو سال با این مشکلات کلنجار رفتم و سپس ناچار به انجام عمل جراحی شدم.
علیرضا پوراستاد افزود: تعزیه خوانی در خانواده ما یک مبحث ارثی است و بنا بر این من نیز این کار را انجام داده ام. یکی از دایی های من تعزیه خوان ماهری است که موجب شد از ۵ الی ۶ سالگی تعزیه خوانی را شروع کنم و حدودا تمامی نقش های تعزیه را بعنوان یک موافق خوان اجرا کنم. تعزیه هنر بسیار جذابی است که موجب می شود انسان بعد از ورود به آن قادر به دل کندن از آن نباشد. من بصورت غیر رسمی همیشه تعزیه خوانی را ادامه می دهم چونکه بسیار به این کار علاقه دارم.
وی ادامه داد: بهترین خاطره من از ماه رمضان آنست که توانستم با اجرای مناجات در برنامه «ماه من» از شبکه سه مادرم را خوشحال کنم و حس خوبی به او بدهم.
او اظهار داشت: من همیشه عاشق یادگیری بودم و استادان بسیاری داشتم اما بهترین و تاثیرگذارترین استادی که ملاقات کردم محمدرضا لطفی بود که توانست به تمام آموزه های من شکل و شمایل درستی بدهد.
ویژه برنامه جشن رمضان هر شب ساعت ۲۱: ۴۰ به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید از شبکه پنج سیما پخش می شود.1401/01/28
22:29:46
5.0 / 5
476
تگهای خبر: آواز , خواننده , ساز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو