کارگاه دوم دشیفر نت خوانی

کارگاه دوم دشیفر نت خوانی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو شایا اسدی از برگزاری کارگاه دوم «دشیفر نت خوانی» اطلاع داد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، شایا اسدی ـ مدرس و مدیر آکادمی شایا اسدی ـ اظهار داشت: کارگاه دوم «دشیفر نت خوانی» در ادامه کارگاه اول بزودی برگزار می گردد که این کارگاه آموزشی به «انواع مینور» اختصاص دارد. شروع این دوره از ۳۱ اردیبهشت ماه است و به مدت چهار جلسه برگزار می گردد.
این مدرس موسیقی در ادامه بیان نمود: خواندن خط ملودی (نت خوانی) از مهم ترین مهارت ها برای هنرجویان موسیقی است. از آن جایی که دسترسی به ساز همیشه برای علاقه مندان به موسیقی امکان پذیر نیست در نتیجه کسب مهارت خواندن خط ملودی بدون ساز (نت خوانی دشیفر) اهمیت خویش را نشان داده است.
وی ادامه داد: در کارگاه اول «دشیفر نت خوانی» تمرکز بر روی ساختار گام های ماژور، پله های صوتی و درجات در این گام ها بود و در نهایت هنرجویان توانایی خواندن خط ملودی در انواع ماژور بدون کمک گرفتن از ساز را پیدا کردند.
این هنرمند در انتها اظهار داشت: در کارگاه دوم از سری کارگاه های «دشیفر نت خوانی» هنرجویان با ساختار انواع گام های مینور (هارمونیک، ملودیک، تئوریک)، پله های صوتی و درجات آنها آشنا می شوند و در نهایت به کمک تکنیک های خاص مهارت نت خوانی کردن در انواع گام های مینور بدون کمک گرفتن مطلق از ساز را پیدا خواهند کرد.
منبع:

1401/02/20
23:19:33
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آموزش , ساز , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو