مسئول كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور مطرح كرد:

تدوین و اجرای نظام سایزبندی پوشاک، تحولی در عرصه پوشش اسلامی

تدوین و اجرای نظام سایزبندی پوشاک، تحولی در عرصه پوشش اسلامی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو خراسان شمالی مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: نظام سایزبندی لباس با هدف استانداردسازی آن تدوین و به مرحله اجرا گذاشته می شود تا تحولی در عرصه پوشش اسلامی صورت گیرد.


دکتر سید مجید امامی در نشست با فعالان و کارگزاران مد و لباس خراسان شمالی اظهار نمود: دستورالعمل لباس های بانوان که شامل طراحی، تولید، توزیع و ویترین است، ابلاغ گردیده است و یک قانون مشخص و واحد دارد.
وی اظهار داشت: برخی موارد همچون مانتوهایی که قد آنها تا بالای زانو باشد ممنوع می باشد، جلو آن روی هم گرد و دکمه داشته باشد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار نمود: اکنون بازار لباس در کشور مناسب نمی باشد و در حوزه قاچاق و کیفیت و خرید تولید خارجی بیشتر از تولید داخلی است.
وی با اشاره به این که برنامه شورای فرهنگ عمومی ساماندهی جامع عرصه های تغییرات فرهنگی است اظهار داشت: پهنه هایی چون لباس، حجاب، اسباب بازی، زبان و هویت مدنظر است.
وی اظهار داشت: در ۱۰ سال قبل سعی شده تا مسائل اصلی چون ساماندهی طراحان مدو لباس، ارتقای نظام آموزشی و ارتقای اقتصاد نظام پوشاک و تقویت شاخص ها و مولفه های اسلامی در هنر صنعت پوشاک بررسی و ساماندهی گردد که می توان به آن نمره ۱۲داد؛ اما اکنون بازوهای استانی قدرتمندی تحت عنوان کارگروه مدو لباس وجود دارد که باید از ظرفیت آنها بهره برد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: باید از ظرفیت قومیت ها و فرهنگ های استانها که نبض بازار را در تولید لباس های محلی و بازار شهری استانها دارند استفاه کرد.
امامی اظهار داشت: همین طور با بهره گیری از ابزارهای کارگروه مدو لباس بتوانیم در ارتقای نظام آموزشی طراحان ورود نماییم که این امر اکنون در حال انجام می باشد و در هفته آتی تفاهم نامه ای را با سازمان فنی حرفه ای منعقد خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: وظیفه نخست این کارگروه ساماندهی نظام طراحی و طراحان لباس است که باید در برنامه خود در دسترس قرار دادن لباس های زیبا، سالم، ارزان و عفیفانه قرار دهد.
وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: در برنامه ریزی انجام شده در نظر داریم تسهیلات بانکی به تولید کنندگان و خریداران داده شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: همین طور در زمینه مدو لباس جشنواره ای در ۱۷ تا ۲۴ تیرماه سال جاری در تهران برگزار می شود و باید برگزاری این جشنواره ها به تولید ختم شود و خروجی مطلوبی داشته باشد.
امامی اظهار داشت: شعار جشنواره امسال نیز نمادیابی و نماد شناسی هنری در لباس ایرانی اسلامی است.
وی اضافه کرد: راه اندازی انجمن طراحان مد و لباس اقدامی مناسب در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی است و در این بخش خانه های مد و لباس را نیز حمایت می نماییم.
منبع:

1401/02/23
23:55:29
5.0 / 5
517
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , ساز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو