بابك زرین ـ آهنگساز:

با سالار عقیلی اختلاف نظر دارم اما بهترین کارهایم با صدای اوست

با سالار عقیلی اختلاف نظر دارم اما بهترین کارهایم با صدای اوست

بابک زرین ـ آهنگساز ـ می گوید که تهیه کننده و تیمی که پشت یک ستاره قرار می گیرند نقش بزرگی در موفقیت وی دارند، پس نباید حق و حقوق آنها نادیده گرفته شود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه موسیقی محور «صباهنگ» میزبان بابک زرین موسیقیدان، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی سینما و تلویزیون شد و با او درباره موسیقی گفتگو کرد.
بابک زرین در ساخت بیشتر از ۲۰ آلبوم موسیقی، بعنوان آهنگساز، با خوانندگان شناخته شده ایرانی همکاری داشته و موسیقی متن و تیتراژِ چندین فیلم و مجموعه تلویزیونی را هم بر عهده داشته است؛ همچون فیلمهای رحمان ۱۴۰۰ و مجموعه های تلویزیونی ای همچون عاشقانه، تبریز در مه، معمای شاه، متروپل، مأمور بدرقه، میهمان پذیر طوبی و....
زرین درباره قراردادهایی که خوانندگان جوان با تهیه کنندگان در صنعت موسیقی می بندند توضیح داد و اظهار داشت: در همه جای دنیا خواننده فقط صاحب یک صدای خوب نیست، امروزه دنیا و صنعت موسیقی متفاوت از گذشته است. عوامل زیادی بر موفقیت یک هنرمند و چهره شدن او اثرگذار است؛ همچون «صدای خوب، ظاهر خوب، انتشار مناسب کار، اجرای حرفه ای کنسرت و...» که همه این عوامل پس از بسته شدن قرارداد به صورت حرفه ای و برنامه ریزی شده از صفر تا صد در یک کار تیمی به صورت حرفه ای تا چهره شدن هنرمند پیگری می شود.
زرین در ادامه اظهار داشت: تهیه کننده و تیمی که پشت یک ستاره قرار می گیرند نقش بزرگی در موفقیت وی دارند، پس نباید حق و حقوق آنها نادیده گرفته شود. علت نارضایتی بعضی از جوانان در این قراردادها درصد کمی است که تهیه کنندگان برای خواننده در نظر می گیرد.
آهنگساز قطعه «وطنم» درباره این اثر اظهار داشت: زمانی که آهنگ «وطنم» برای نخستین بار در جام جهانی ۲۰۱۸ پس از موفقیت فوتبالی پخش گردید، من و سالار عقیلی بسیار مورد انتقاد قرار گرفتیم که «این موسیقی و ترانه کار فوتبالی نبوده...» ولی بعد از گذشت سال ها همه مردم نه تنها فوتبال بلکه در تمام موفقیت های ورزشی ایران ترانه «وطنم» سالار عقیلی را می شنوند و احساس غرور می کنند که این نشانه ماندگاری اثر است و به نظر من کار «ایران، وطنم » یک اثر بدون تاریخ مصرف و ماندگار است.
وی همینطور درباره ادامه دار نبودن همکاری خود با سالار عقیلی پاسخ داد: بین من و سالار اختلاف نظر وجود دارد، ولی ما با هم بهترین کارها را در کارنامه هنری مان داریم همیشه ملودی من در بهترین کارهای همراه سالار است و متقابل صدای او هم در بهترین کارهای من هست، شاید با هم همکار نباشیم ولی دوست هستیم.
وی ادامه داد: من دنبال تجربه فضاهای متفاوت و نو هستم و تکرار را دوست ندارم اگر سالار عقیلی هم دوست داشته باشد می توانیم باردیگر در این فضاها همکار باشیم.

«صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی سیامک احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می شود.
منبع:

1401/02/25
10:14:29
5.0 / 5
353
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , ترانه , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو