با برگزاری نشست صورت گرفت؛

رونمایی از حال نامعلوم یک خواننده

رونمایی از حال نامعلوم یک خواننده

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو اولین آلبوم مصطفی راغب از خوانندگان شناخته شده موسیقی پاپ کشورمان روز شنبه سی و یکم خرداد ماه با برگزاری یک نشست خبری در تالار وحدت تهران رونمایی گردید.



به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، مراسم رونمایی و نشست خبری اولین آلبوم مصطفی راغب خواننده موسیقی پاپ کشورمان با عنوان «حال نامعلوم» روز شنبه سی و یکم خرداد ماه با حضور محمدرضا چراغعلی، عبدالجبار کاکایی و تعدادی دیگر از اهالی فرهنگ و رسانه در تالار وحدت تهران رونمایی گردید.
عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه سرا در ابتدای این نشست خبری که با اجرای حامد حسین زادگان مدیر روابط عمومی موسسه «آوازی نو» برگزار شد، اظهار داشت: انتشار آلبوم «حال نامعلوم» در این شرایط به خودی خود دربرگیرنده اتفاقات خوبی در روزگار تقلیل آلبوم گرایی است. به هر حال صدای مصطفی دارای ارزش های زیادی است که در این روزگار تلخ حوزه موسیقی، می تواند شرایط موثری داشته باشد. متاسفانه اما در حوزه ترانه هم دارای معایب زیادی است که متاسفانه سبب شده فایده های ترانه و کلام تاثیرات گذشته را نداشته باشد. این فایده گرایی در کلمات را میتوان در ترانه های قدیمی تر دریافت. اما امروز موسیقی است که تکلیف کلمه ها را مشخص کرده و متاسفانه میل به این شیوه هر روز درحال زیاد شدن است. این کلمه ها هستند که از مفاهیم تهی شده و کاملاً در خدمت موسیقی قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: در این شرایط انتشار آلبوم حال نامعلوم به خوانندگی مصطفی راغب اتفاق خوبی است که نام خوبی هم برای آن در نظر گرفته شده است. به هر حال عشق همواره حال نامعلومی است که دائم درحال خوف و رجا است. سپاسگزارم که من را به این نشست رسانه ای دعوت نمودند.
محمدرضا چراغعلی یکی از تنظیم کنندگان آلبوم هم در این جلسه رسانه ای توضیح داد: امروز کنار هم جمع شده ایم تا از هنرمندی حمایت نماییم که بازخوردهای خوبی از مخاطبان گرفته است. او خواننده ای است که پایه خوانندگی اش بر مبنای موسیقی ایرانی است و دارای رنگ و لعابی از موسیقی ایرانی است که می تواند حائز اهمیت باشد. او با این پایه وارد عرصه موسیقی پاپ شده و من یادم هست از سال ها قبل که در یزد زندگی می کرد متوجه صدای متفاوت او شدم. خوشبختانه این زمان طی شد و ما امروز شاهد این اتفاق مبارک هستیم.
وی اضافه کرد: عمر هنرمندانی که به سراغ آلبوم نمی روند به همان اندازه ماندگاری در فضای مجازی است که من باید به راغب و همکارانش تبریک بگویم که در این روزگار مبادرت به انتشار آلبوم کردند که می تواند بعنوان یک اثر ثبت شده سالهای سال باقی بماند. به هر ترتیب آلبوم «حال نامعلوم» به معنای حال و هوای امروز ماست که در شرایط اقتصادی امروز واقعاً نمی دانیم سرنوشت زندگی عادی ما چه خواهد شد.
این آهنگساز و تنظیم کننده در بخش دیگری از نشست خبری اظهار داشت: مهم ترین نکته ای که برای من بسیار مهم می باشد مباحث اخلاقی یک خواننده است که از نظر من راغب یک هنرمند فوق العاده در این حوزه است. او در حوزه خوانندگی هم هنرمند ممتاز و با دانشی است که باید از او حمایت های بیشتری کرد چون که موسیقی پاپ به هنرمندانی چون او نیاز فراوانی دارد.
مصطفی راغب هم در این جلسه خبری، ضمن معرفی اعضای گروه اجرایی آلبوم «حال نامعلوم» و عرضه توضیحاتی درباره فعالیت هایش بیان نمود: من هرچه دارم و ندارم از موسیقی اصیل ایرانی است، ازاین رو در این سال ها نهایت تلاش خویش را انجام داده ام که هم در کنسرت ها و هم در تولید تک آهنگ ها روی این مورد تمرکز ویژه ای داشته باشم. کما این که در تولید آلبوم حال نامعلوم هم چنین نگاهی را به شدت مورد توجه قرار دادم و از موسیقی ردیف دستگاهی ایران برای کارهایم استفاده کردم.
این خواننده موسیقی پاپ در ادامه صحبت های خود و در پاسخ به سئوالی در خصوص نحوه برگزاری کنسرت ها و گرانی قیمت بلیت ها که امکان استفاده از برنامه ها را برای قشر کم درآمد جامعه ناممکن کرده توضیح داد: من می دانم این روزها در شرایط خوبی به سر نمی بریم اما تصور می کنم و بر این باورم تنها راه ممکن در این شرایط امید است. من هم می دانم حالا مردم ما در شرایط خوب اقتصادی به سر نمی برند و طبیعتاً استفاده از کنسرت ها هم برای آنها ناممکن است. به همین سبب چند وقت پیش به آقای اردستانی پیشنهاد دادم که اگر امکان دارد شرایطی فراهم گردد تا بتوانیم در جایی کنسرت رایگانی را برگزار نماییم تا اقشار کم درآمد جامعه هم بتوانند از برنامه های ما استفاده کنند و ما در خدمت آنها باشیم.
وی خاطرنشان کرد: دغدغه بنده و همکارانم چه در این آلبوم و چه در کنسرتهای پیش رو دغدغه تولید آثار فاخر و ماندگار است. اصلاً هم دوست نداریم خویش را وارد حاشیه هایی نماییم که مسیر ما را تغییر دهد. در این راه بازخوانی آثار بزرگان در کنار توجه به تولیدات پرارزش محتوایی یکی از مهم ترین اولویت هایی است که روی آن توجه ویژه ای داریم. این را هم بگویم که بنده اصلاً قصدی برای فراموشی موسیقی ایرانی ندارم و حتما روی این مورد تمرکز ویژه ای داشته باشم.
راغب در این بخش از نشست رسانه ای بود که به فعالیتهای سالهای اخیر همایون شجریان در عرصه موسیقی ایرانی و تلاش او برای نزدیک شدن مخاطبان نوجوان و جوان به سمت موسیقی اصیل ایرانی سخن گفت و تصریح کرد: همایون شجریان همچون خوانندگانی است که به واسطه توانایی بسیار زیادی که در عرصه خوانندگی از محضر پدر بزرگوارش استاد محمدرضا شجریان کسب کرده در این سالهای تلاش زیادی انجام داده تا با حفظ قوانین کیفی و استاندارد موسیقی ایرانی شرایطی را برای خوانندگی اش انتخاب نماید که نسل امروزی جامعه ما هم بتواند با آثارش ارتباط برقرار کند. شرایطی که شما در آلبوم های «آرایش غلیظ» و «نه فرشته ام نه شیطان» مشاهده می کنید و می بینید که چه شاهکارهایی شدند.
راغب در پاسخ به پرسشی درباره نحوه فعالیتهای موسیقایی خود که دربرگیرنده حوزه های مختلف آیینی همچون مداحی و خوانندگی موسیقی پاپ بود، توضیح داد: به نظر من تناقضی در فعالیت هایم نیست. چونکه به زعم من این هنر آمیخته با معنویت است. استاد لطفی همیشه می گفت صدای سازی که از مضراب های تار می شنوید فقط از سیم ها و زخمه ها نیست بلکه از قلب نوازنده ای است که به مخاطب نشان داده می شود. صدای اصلی خواننده هم از قلب او بر می آید و حنجره پنجره ای برای عرضه این هنر است. من هنر و معنویت را از هم جدا نمی دانم. به اعتقاد من همه چیز در گروی دل انسان است که می تواند یا با خوانش قطعات شاد باشد و یا با مداحی در حسینیه باشد. مگر می شود یک هنرمند روی عقاید خود پا بگذارد؟ مگر می شود گذشته خویش را فراموش کند؟ پس من هرچه دارم از خاندان و قرآن است. این عقیده شخصی من است و من هیچ وقت آنرا فراموش نخواهم کرد.
نوید اسکندر تنظیم کننده و از همکاران نزدیک مصطفی راغب هم در تشریح جزئیات کنسرت روز چهارم خرداد ماه این خواننده توضیح داد: برای کنسرت پیش رو غافلگیری های جالب توجهی را پیشبینی کردیم که تلاش می کنم درباره آن اطلاع رسانی نکنم تا تازگی و متفاوت آن تا روز کنسرت برقرار باشد. اما مطمئن باشید تمام تلاشمان را انجام داده ایم که کنسرت پیش روی در حد و اندازه های خواننده ای باشد که برای موسیقی ایرانی ارزش زیادی قائل است و می خواهد به واسطه این گونه موسیقایی پرارزش کنسرتی را پیش روی مخاطبان قرار دهد که هم می تواند از مولفه های موسیقی سرگرم کننده برخوردار باشد و هم دربرگیرنده قابلیت های موسیقی ایرانی برخوردار باشد.
حسن اردستانی تهیه کننده آلبوم هم در جواب سوال دیگری در خصوص شرایط این روزهای موسیقی پاپ و بعضی از شبهاتی که در حوزه موسیقی سرگرم ساز مطرح گردیده است، اظهار نمود: موضوعی که به آن اشاره شده نه این که درباره آن نظری نداشته باشیم. ما فقط بر این باوریم که وظیفه ما تولید است و آن چیزی که درباره حواشی حوزه های مختلف پیش می آید به عهده رسانه هاست که می توانند پاسخ مناسبی به حواشی بدهد. کار ما فقط تولید است که شما می توانید ما را در ارتقای کارهایمان کمک کنید. ما می توانیم به کمک شما عزیزان شرایط موسیقی را گرفتار تغییرات مثبتی نماییم و در این راه پذیرای منتقدانی هستیم که می توانند ما را همراهی کنند.
پخش چند قطعه از آلبوم «حال نامعلوم» و اجرای زنده مصطفی راغب از بخش های مختلف مراسم رونمایی و نشست خبری نخستین آلبوم مصطفی راغب بود.


منبع:

1401/03/01
11:21:38
5.0 / 5
598
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , آواز , پاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو