با آهنگسازی مسعود پیروی؛

سپردمت به جاده ها با صدای سالار عقیلی منتشر می شود

سپردمت به جاده ها با صدای سالار عقیلی منتشر می شود

سایت رسمی سیامک یزدانجو: آلبوم موسیقی سپردمت به جاده ها به آهنگسازی مسعود پیروی و خوانندگی سالار عقیلی طی روزهای آینده پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی پروژه، آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده ها» به آهنگسازی مسعود پیروی و خوانندگی سالار عقیلی یکی از تازه ترین محصولات موسیقی است که به زودی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.
مسعود پیروی آهنگساز اثر درباره روند شکل گیری این آلبوم اظهار داشت: این مجموعه به غیر از یک قطعه بصورت ملودی مستقل خلق شده و بر روی این ملودی ها، شعرها سروده شده اند در حقیقت هویت مستقل ملودی بارزترین خاصیت این اثر است چونکه ملودی ها درگیر کلام نبودند و آزادانه خلق شدند. بهترین حالتی که یک قطعه با کلام خلق می شود تعامل آهنگساز با شاعر است که در مراوده با هم ملودی و شعر می توانند به یک تعامل دوجانبه برسند نه ملودی بطور مطلق روی شعر حاکم باشد نه شعر بصورت مطلق بر موسیقی حاکم باشد.
این آهنگساز با اشاره به تفاوت ساختاری و کیفیت آثار ملودی محور و شعر محور با یکدیگر بیان کرد: من تفکیکی بین موسیقی ها قائل نیستم اما از آنجا که امروزه دایره واژگان تغییر کرده و اشعارمان دارای کلمات و لغات جدیدی شدند شاید اگر ملودی برمبنای شعر خلق شود بار معنایی کمتری برای آهنگساز داشته باشند تا آن زمان که ملودی مستقل نوشته و سپس بر رویش شعر سروده می شود.
وی با اشاره به روند ضبط این آلبوم افزود: ضبط بخش ارکستر و سازهای این اثر سه سال پیش و ضبط صدای آقای عقیلی حدودا یک سال و نیم گذشته انجام شده و باتوجه به مسائل و مشکلات فعلی، انتشار آن به تعویق افتاد تا به امروز که در مرحله انتشار اثر هستیم.
این آهنگساز با اعلان اینکه آلبوم «سپردمت به جاده ها» دراماتیک است، اظهار داشت: این اثر در عین عاشقانه بودن، درام است که فضای خیلی شاد و روشنی ندارد. درواقع این اثر یک جریان و یک روایت زندگی است و تا حدی اهتمام کردم لحظه هایی از روز و ماه و سال هر کدام از ما در آن تداعی شود.
پیروی درباره حضور سالار عقیلی در این آلبوم بیان کرد: آشنایی من با سالار عقیلی به زمان ارکستر ملی به رهبری استاد فخرالدینی برمی گردد. طی گفتگویی که با ایشان داشتیم کارها رو پسندیدند و این همکاری شکل گرفت.
این مدرس دانشگاه با اشاره به ترکیب سازی این اثر اظهار نمود: ملودی کاملا هویت ایرانی دارد و ترکیب و سازبندی آن شبیه «ورد موزیک» است. اما به سبب دغدغه های اجرا و رابطه بیشتر با نسل جوان از ارکستر بزرگ اجتناب کردیم هرچند که چهار قطعه این اثر برای ارکستر بزرگ تنظیم شده بود و حتی برخی از آنها نیز با ارکستر بزرگ ضبط شده بود اما باتوجه به موارد گفته شده ترکیب متفاوت تری را در نظر گرفتیم و کارها با کمی تفاوت در هارمونی و ارکستراسیون با همراهی بهنام ابوالقاسم تنظیم باردیگر شدند و تا حدی شکل مدرن تری به خود گرفتند.
پیروی در خاتمه متذکر شد: آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده ها» هم قابلیت اجرای صحنه ای با ارکستر بزرگ و هم ارکستر مجلسی را دارد. در حقیقت ملودی ها به شکلی هستند که هم می توان عیناً برمبنای ترکیب سازی آلبوم و هم در قالب ارکستر اجرا شوند.
آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده ها» شامل قطعاتی چون آفتاب می شود با شعری از فروغ فرحزاد، آغوش با شعری از اکبر آزاد، حسرت پرواز با شعری از سایه، اشک پروانه ها و سپردمت به جاده ها با شعری از احسان افشاری، بی تو ماندم با شعری از علیرضا کلیایی، رفتی ولی کجا با شعری از اطهری کرمانی و شیدا با شعری از اسماعیل امینی است که در آن نوازندگانی چون میثم مروستی و پدرام فریوسفی نوازندگان ویولن و ویولا، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولنسل، رضا فرهادی نوازنده کنترباس، سایوری شفیعی نوازنده کلارینت، بهنام ابوالقاسم نوازنده پیانو و آکاردئون، بهتاش ابوالقاسم و رضا فرهادی نوازندگان درامز، میثم مروستی نوازنده شورانگیز، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه و فریدون بهرامی نوازنده سازهای الکترونیک به اجرا پرداخته اند.


منبع:

1401/03/02
22:20:18
5.0 / 5
387
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , پیانو , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو