سوم و چهارم خرداد؛

همایش سایه روشن ارکستر ملی

همایش سایه روشن ارکستر ملی

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو اولین همایش سایه روشن ارکستر ملی با عنوان برداشت ها از چیستی و جایگاه این ارکستر به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی برگزار می گردد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، اولین همایش سایه روشن ارکستر ملی با عنوان برداشت ها از چیستی و جایگاه این ارکستر با محورهای؛ تبارشناسی اصطلاح «ملی»، ورود این اصطلاح به ادبیات موسیقی ایران و دلالت های آن (مواردی چون موسیقی ملی، سازهای ملی، ارکستر ملی، زمینه های شکل گیری ارکستر ملی)، ساختار ارکستر کلی، بافت، سازبندی و رپرتوار، جایگاه موسیقی باکلام در رپرتوار ارکستر ملی، ارکستر ملی، گذشته، حال و آینده (عملکرد ارکستر ملی، کارکردها، وظایف و هم پیشنهاد طرح هایی برای آینده آن)، سوم و چهارم خرداد ماه از ساعت ۱۴ در تالار رودکی برگزار می گردد.
این همایش در ۳ پنل به شرح زیر در تالار رودکی برگزار می شود:
پنل اول سه شنبه سوم خرداد ماه ساعت ۱۴ با سخنرانی هومان اسعدی، فرشاد توکلی، آروین صداقت کیش و محمدرضا فیاض برگزار می گردد و در این پنل درباره تبارشناسی اصطلاح «ملی»، ورود این اصطلاح به ادبیات موسیقی ایران و دلالت های آن گفتگو خواهد شد.
پنل دوم هم روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه ساعت ۱۴ با مبحث گفتگو درباره سازبندی و کارگان (رپرتوار) ارکستر ملی با سخنرانی محمدرضا تفضلی، کیاوش صاحب نسق، حسین علیزاده و کورش متین تشکیل خواهد شد.
سومین پنل هم روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه ساعت ۱۷ برگزار می گردد. پنل سوم همایش به مبحث ارکستر ملی، گذشته، حال و آینده اختصاص دارد و سخنران های آن مانی جعفرزاده، فردین خلعتبری، علی اکبر قربانی و کارن کیهانی هستند.

1401/03/03
15:24:38
5.0 / 5
371
تگهای خبر: ساز , موسیقی , هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵