عکس هایتان از اربعین را جهت شرکت در نمایشگاه بفرستید

عکس هایتان از اربعین را جهت شرکت در نمایشگاه بفرستید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت کرد که عکس ها و طرح چیدمان ـ عکس خویش را برای دبیرخانه نمایشگاه رویای بهشت ارسال نمایند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، خانه عکاسان ایران در مهرماه سال ۱۴۰۰، نمایشگاه عکس چیدمان «رویای بهشت» را همزمان با اربعین حسینی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار کرد. استقبال از این نمایشگاه سبب شد تا خانه عکاسان در سال ۱۴۰۱ و در روزهای محرم تا اربعین حسینی، نمایشگاه «رویای بهشت» را با ترکیبی جدید برگزار کند.
خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می کند، عکس ها و طرح چیدمان ـ عکس خویش را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کرده تا در صورت پذیرفته شدن در نمایشگاه آتی میزبان آنها باشد.
فراخوان این نمایشگاه به شرح زیر است:
۱- عکس
موضوع: کلیه تصاویر در رابطه با اربعین حسینی و از پیاده روی در مسیرهای منتهی به کربلا تا نذورات و پذیرایی و عزاداری های در ارتباط با پیاده روی اربعین
ـ عکس ها باید در عرض حداقل ۲۵۰۰ پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی ارسال شوند.
ـ در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان جهت حق التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.
۲- عکس ـ چیدمان
تعریف: هنر چیدمان یا هنر اینستالیش، هنر نصب یا راه اندازی آثار سه بعدی است که در آفرینش آن از عناصر و مواد مختلف در «فضا»یی مشخص و محدود استفاده می شود. این آثار اغلب طراحی شده برای تبدیل و درک حال و هوای یک فضا. ژانرهای چیدمان شامل طیف گسترده ای از مواد روزمره و طبیعی؛ همینطور رسانه هایی از قبیل عکس، ویدئو، صدا، پرفورمنس (هنر اجرا)، کامپیوتر، حقیقت مجازی، اینترنت و یا تلفیقی از آن هااست که اغلب با کیفیتی متفاوت و «خاطره انگیز» انتخاب و به کار گرفته می شوند. از خصوصیت های هنر چیدمان، فعال سازی یک محیط یا یک مفهوم با استفاده از هنر است.
موضوع:
ـ کلیه طرح های چیدمان با محوریت عکس که به نمادهای در ارتباط با اربعین و پیاده روی و زیارت اربعین مربوط می شود و یاد و حس فضای زیارت اربعین را زنده می کند و امکان اجرا دارد، قابل ارسال است. بدیهی است اولویت با چیدمان هایی است که عکس محور هستند یا عکس جزء مهم تشکیل دهنده آن است.
ـ در صورت پذیرفته شدن طرح، کلیه هزینه های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد.
ـ طرح ها باید در چارچوب word ارسال شوند و در کنار توضیحات متنی کامل و توصیف طرح و ذکر جزئیات متریال مورد استفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار بوده و در صورت اطلاع برآورد هزینه آن هم در پایان ذکر گردد.
بدیهی است طرح های ناقص و مبهم از بررسی و انتخاب حذف خواهند شد. در فایل طرح اطلاعات شناسایی و تماس ذکر گردد.
مهلت ارسال:
مهلت ارسال عکس، و طرح های عکس چیدمان تا ۲۰ تیرماه است.
کلیه عکس ها و طرح های چیدمان باید به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (۰۹۰۱۴۵۵۰۵۷۰) یا آدرس انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق ۴۱۵ ارسال شوند.
منبع:

1401/03/21
22:13:32
5.0 / 5
124
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو