آموزش مجانی ۸ رشته صنایع دستی در خانه کلارا آبکار

آموزش مجانی ۸ رشته صنایع دستی در خانه کلارا آبکار

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو مرکز آموزش «هنرهای مستظرفه کلارا آبکار» با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ راه اندازی شد.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی در حاشیه افتتاح مرکز آموزش «هنرهای مستظرفه کلارا آبکار» بیان نمود: امروز در آخرین روز هفته صنایع دستی توفیق داشتم که مرکز آموزش هنرهای مستظرفه کلارا آبکار را افتتاح کنم، خانه ای که یک هنرمند در آن زندگی کرده و آثارش را به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهدا کرده و ماندگار شده است.
او اضافه کرد: این اهدا، مسئولیت ما را سنگین می کند. آموزش هایی که در این مرکز به کارآموزان داده می شود، باعث جاودانه شدن نام این هنرمند می شود و امتداد این راه با ماست.
جلالی خاطرنشان کرد: استان تهران می تواند الگویی باشد برای اینکه ما بتوانیم در سرتاسر ایران خانه هایی به نام هنرمندان داشته باشیم. این خانه ها در کنار آموزش، معرفی و ترویج هنرهای سنتی را به عهده دارند و و صنایع دستی مان را با ابتکاراتی که دارند به متن زندگی وارد می کنند.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار داشت: بسیار خوشحالم از روح هنری که خانم کلارا آبکار داشتند، امیدوارم این روح مادرانگی که در این جا به ارمغان گذاشتند در هنرهای سنتی ما جاری باشد. ما بعنوان مسؤلان باید بتوانیم تدارک ببینیم و تدبیر نماییم تا هم دانش هنرها و هم توانش این هنرها اتفاق بیفتد. پرده های نقاشی قهوه خانه ای ما باید جای خودش را باز کند و عبارت منسوخ شده را برای هیچ پرده نقاشی به کار نبریم.

آموزش مجانی ۸ رشته صنایع دستی در خانه کلارا آبکار
پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در ادامه اظهار داشت: خانم آبکار ساختمان مرکز آموزش هنرهای مستظرفه را به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هبه کرده بود. این ساختمان سال ها کاربرد اداری داشته است که خوشبختانه با حمایت های مهندس ضرغامی از این به بعد بعنوان مرکز آموزشی استفاده می شود.
او افزود: مرحومه کلارا آبکار از اساتید بنام هنر نگارگری معاصر بود، او وصیت کرده است تا خانه اش در جهت ترویج این هنر عظیم ملی به کار گرفته شود. امروز افتخار افتتاح این مرکز را داشتم.
جانفشان خاطرنشان کرد: مرکز آموزش هنرهای مستظرفه کلارا آبکار از این به بعد در اختیار هنرمندان، اساتید و هنرآموزانی قرار می گیرد که علاقمند به یادگیری هنرهای سنتی و صنایع دستی هستند، به مسؤلان صنایع دستی استان تهران سفارش کردم این مرکز بیشتر از گذشته رونق داشته باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران بیان نمود: هشت رشته صنایع دستی در این مرکز آموزش داده می شود و ظرفیت آموزش ۴۰ رشته را دارد. تمامی آموزش ها باکیفیت بالا و با بودجه ای که توسط وزارت میراث فرهنگی تأمین شده است، مجانی خواهد بود.
منبع:

1401/03/25
23:56:06
5.0 / 5
478
تگهای خبر: آموزش , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو