با هنرمندی علی كاظمی؛

آلبوم میریز منتشر گردید

آلبوم میریز منتشر گردید

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو آلبوم میریز همچون آثار منتشرشده در بازار است که اخیرا با هنرمندی علی کاظمی نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «میریز» عنوان یکی از تازه ترین آثار منتشرشده در بازار موسیقی است، که به هنرمندی علی کاظمی در ژانر موسیقی ایرانی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
«دستگاه نوا»، «دستگاه چهارگاه» عنوان دو تک آهنگی هستند که در این اثر برای علاقه مندان گنجانده شده اند.
در توضیح کارهای علی کاظمی آمده است: «علی کاظمی دانش آموخته دانشگاه تهران در رشته موسیقی است و از این رهگذر محضر استادان زیادی را درک کرده است و آثار و کارهای او را می توان در سه زمینه آهنگسازی، نوازندگی و پژوهش موسیقی دسته بندی کرد.
در زمینه آهنگسازی و نوازندگی تدوین بخش های با وزن آزاد، توجه به مقوله فرم، استفاده از مدگردی های بدیع و دورهای بلند، در عین پایبندی به زیباشناسی موسیقی کلاسیک ایرانی، جزو خاصیت های آثار اوست، این خاصیت های را در آلبوم های «بداهه سازی»، «بزم دور»، «خط پرگار»، «عشیران» و «کنسرت زمستان» می توان دید.

وجه افتراق «میریز» با دیگر آثار او را دقیقاً در همین خاصیت های باید جست؛ آنجا که میریز از بعضی این خاصیت ها فاصله گرفته و بیش از هرچیز بر بیان و تفسیر مایه تمرکز می کند.
از علی کاظمی در حوزه پژوهش تا حالا چند مقاله در نشریات تخصصی موسیقی و همین طور دو کتاب ۶۰ چهار مضراب برای تار و تحریر در آواز ایرانی انتشار یافته است. کتاب ۶۰ چهار مضراب برای تار کتاب برگزیده پنجمین دوسالانه کتاب برتر موسیقی شد و طرح پژوهشی «بنیادهای تحریر در موسیقی دستگاهی ایران» جایزه هفتمین جشنواره بین المللی فاربی را از آن خود کرد.
علی کاظمی در توضیح این آلبوم نوشته است: «میریز دو تفاوت بنیادین با آثاری که قبل از این منتشر نموده ام دارد: نخست آنکه هیچ تکه ای از آن از پیش ساخته نشده و دیگر این که «میریز» مواجهه ام با مفهوم مایه و نحوه چیدمان مایه ها به شکلی دیگر رخ داده است.

1401/04/14
10:23:45
5.0 / 5
484
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , آواز , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو