برگزاری نهمین دوره ۱۰ روز با عکاسان بعد از ۲ سال وقفه

برگزاری نهمین دوره ۱۰ روز با عکاسان بعد از ۲ سال وقفه

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران از برگزاری نهمین دوره ۱۰ روز با عکاسان بعد از ۲ سال وقفه کرونایی اطلاع داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، افشین شاهرودی، رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران درباره وقفه ۲ ساله در برگزاری رویداد «۱۰ روز با عکاسان» که به همت انجمن برگزار می شود، اظهار داشت: در شرایط گذشته به علت شیوع کرونا نه تنها فعالیتهای انجمن عکاسان ایران، بلکه خیلی از فعالیت ها در تمامی شئونات جامعه تحت الشعاع قرار گرفت.
وی اضافه کرد: وقتی نتوانیم رویدادی را با حضور جامعه هدف شکل دهیم، طبیعتاً برگزاری آن مطلوب نمی باشد. ازاین رو «۱۰ روز با عکاسان» در شرایط کرونایی برگزار نشد. اما خوشبختانه با عبور از شرایط دشوار اولیه کرونا، حالا در موقعیتی هستیم که می توانیم این رویداد مهم را باردیگر برگزار نماییم.
شاهرودی افزود: ضمن این که با حضور چهره های جوان در ترکیب هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، انجمن از انرژی و توان تازه ای برخوردار شده و توان مضاعفی در انجمن بوجود آمده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات مالی هم در برگزار نشدن رویداد «۱۰ روز با عکاسان» تأثیرگذار بوده است یا خیر، اظهار داشت: در ادوار قبل هم بودجه مناسب این رویداد با تلاش بسیار و همراهی حامیان مالی فراهم می شد. چالش مالی همیشه در رویدادهای فرهنگی و هنری وجود داشته است.
شاهرودی درباره زمان و محل برگزاری این رویداد اظهار داشت: نهمین دوره «۱۰ روز با عکاسان» از ۲۹ مهرماه در همه گالری های خانه هنرمندان ایران شروع می شود.
رئیس هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران درباره نگاههای این دوره از رویداد «۱۰ روز با عکاسان» اظهار داشت: «۱۰ روز با عکاسان» حالا به یک رویداد جدی در عکاسی ما تبدیل گشته است. دوره قبل یک کار پروژه محور بود که نشان داد این شیوه برگزاری مفیدتر است، طرفداران بیشتری دارد و انجمن عکاسان را به اهدافش نزدیک تر می کند. ازاین رو این دوره هم «پروژه محور» است و در آن به جوان ها اهمیت داده خواهد شد.

1401/04/23
23:18:56
5.0 / 5
394
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو