رئیس كمیته امنیت كمیسیون امورداخلی كشور:

باید با قانون شکنان در برگزاری کنسرت در اهواز برخورد شود

باید با قانون شکنان در برگزاری کنسرت در اهواز برخورد شود

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این که عده ای بخواهند با قانون شکنی و با ادعای انقلابی گری در جامعه دو قطبی ایجاد کنند پذیرفتنی نبوده و باید با آنان برخورد شود.


جلال رشیدی کوچی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به ممانعت عده ای از برگزاری کنسرت در اهواز، بیان نمود: به صورت کلی زمانی که متولی امر یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز برگزاری کنسرت را صادر می کند، یعنی این مجوز همراه می باشد با هماهنگی لازم با فرماندار استان و ائمه جمعه. و اگر شرایط حساس باشد تایید شورای تأمین استان هم گرفته می شود. یعنی تمام این مراحل طی می شود و بعد مجوز برگزاری کنسرت داده می شود. پس زمانی که مجوز صادر شده یعنی تمام هماهنگی های لازم به عمل آمده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: این که پس از صدور مجوز شاهد لغو کنسرت باشیم تبعات بدی به همراه دارد. این که عده معدودی بخواهند قانون شکنی کرده و با داد و فریاد و چماق کشیدن جلوی اجرای یک کنسرت را که فرایند قانونی آن طی شده است را بگیرند، در نظام جمهوری اسلامی معنایی ندارد. بدتر این که این افراد این رفتار را به اسم اسلام و دین و انقلاب انجام دهند.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این رفتارها مطمئنا نتیجه عکس به دنبال دارد. این رفتارها از جانب هیچ گروهی پذیرفته شده نیست. اگر واقعا عده ای تحت عناوین مختلف تلاش کرده باشند که در جامعه دوقطبی ایجاد کنند و با سرو صدا و چماق کشی قصد ممانعت از اجرای کنسرت را داشته اند، باید مبحث با جدیت بررسی شود. اگر مداحی پخش کرده باشند که عذر بدتر از گناه است. چونکه هر چیزی در نظام جمهوری اسلامی جایگاه خویش را دارد.
رشیدی در انتها تصریح کرد: موسیقی جایگاه خویش را دارد و مداحی و عزاداری برای خاندان هم جایگاه خویش را دارد و هیچکدام نباید نافی یکدیگر باشد. این رفتارها نادرست است که باید بطور قطع با آن برخورد شود. باید در مقابل این رفتارهای غیرقانونی ایستاد وگرنه این رفتارها در سطح جامعه افزایش می یابد و فرایند قانونی برای اجرای هر برنامه ای تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.1401/05/01
17:59:05
5.0 / 5
178
تگهای خبر: كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو