خطاب به همه نهادها مطرح شد؛

واکنش معاون حقوقی ارشاد به لغو کنسرت در اهواز

واکنش معاون حقوقی ارشاد به لغو کنسرت در اهواز

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی لغو یک کنسرت در اهواز توضیحاتی را عرضه داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، سید محمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی لغو یک کنسرت در اهواز اظهار داشت: در مسئله لغو کنسرت ها از طرف برخی دستگاهها، صدور مجوز کنسرت مبتنی بر قانون و با در نظر گرفتن ملاحظات و موافقت کلیه دستگاه های ذیربط صورت می گیرد و ادارات کل ارشاد اسلامی استانها مجوز را بعد از گرفتن موافقت سایر دستگاه های مربوطه صادر می کنند.
معاون حقوقی امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اضافه کرد: در برگزاری کنسرت ها رعایت کلیه شئونات اسلامی و قانونی از ملزومات صدور مجوز بوده و حتی ملاحظات محلی ازجمله در نظر گرفتن مکان برگزاری کنسرت از نظر ترافیک و سایر مسایل مشابه که از طرف سایر دستگاه های مرتبط بررسی و پیش از صدور مجوز اعلام نظر می گردد در صدور مجوز لحاظ می شود. پس انتظار می رود دستگاه های مربوطه پیش از صدور مجوز ملاحظات خودرا مد نظر گرفته و سپس اعلام موافقت نمایند.
سید محمد هاشمی در ادامه با اشاره به روند برگزاری کنسرت اخیر در شهر اهواز اشاره کرد: در مورد برگزاری کنسرت در شهر اهواز نیز روند مذکور قانونی طی شده و در صورت بروز مسائل جدید انتظار می رود کلیه دستگاهها ضمن هماهنگی، بصورت شفاف موضوع را با مردم در بین بگذارند.
معاون حقوقی و امور استانهای وزیر ارشاد افزود: باتوجه به ملاحظه شورای تامین استان در خصوص تغییر محل برگزاری کنسرت، در صورت آمادگی و امکان برگزارکننده کنسرت در محل جدید و همین طور تغییر نظر و اعلام موافقت نهادهای ذیربط، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمادگی کامل را برای همکاری و مشارکت دارد.
سید محمد هاشمی در آخر اضافه کرد: همانطور که قبلاً اعلام نموده ایم، رعایت شئونات اسلامی و قانونی خط قرمز تصمیم گیران در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است پس انتظار می رود زمانی که مجوزی مبتنی بر قانون صادر می شود، همه نهادها از آن حمایت کنند و به نشاط اجتماعی و عدم تضییع حقوق عمومی توجه داشته باشند.


منبع:

1401/05/02
10:01:20
5.0 / 5
132
تگهای خبر: كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو