ون گوگ معترضان را به دام انداخت

ون گوگ معترضان را به دام انداخت

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، معترضان محیط زیستی بعد از هجمه های بسیار به آثار مختلف هنری که در نهایت صدمه جدی را متوجه این کارها نکرده بود و بیشتر بار تبلیغی داشت، سرانجام به علت صدمه رساندن به قاب نقاشی «ون گوگ» مجرم شناخته شدند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، دو نفر از فعالان گروه «استخراج نفت را متوقف کنید» که خودشان را با چسب به قاب یکی از نقاشی های «ون گوگ» در گالری هنر لندن چسبانده بودند به سبب لطمه رساندن به قاب نقاشی مجرم شناخته شدند.
این دو معترض ۲۴ و ۲۲ ساله با چسباندن خودشان به نقاشی «شکوفه درختان هلو» در گالری «کورتالد»، حدود ۲، ۰۰۰ پوند خسارت وارد کرده اند.
قاب نقاشی که «ون گوگ» در سال ۱۸۸۹ خلق کرده است به قرن هجدهم میلادی متعلق می باشد و حتی از خود نقاشی نیز قدیمی تر است و باتوجه به دادگاهی که روز پنجشنبه برگزار شد، به این قاب لطمه همیشگی وارد شده است.
قبل تر دو فعال محیط زیستی دیگر که اهل بلژیک بودند به سبب حمله به نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» اثر «یوهانس ورمیر» در دادگاهی واقع در هلند به حبس محکوم شده بودند.
نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» در «موزه مائریتشویس» واقع در «لاهه» نگهداری می شود. این دو معترض بلژیکی، همچون فعالان محیط زیستی محسوب می شوند که اعتراضشان به استفاده از سوخت های فسیلی را با هدف قرار دادن آثار هنری مشهور موسسات و موزه های مهم جهان نشان می دهند.
منبع:

1401/09/05
19:54:48
5.0 / 5
256
تگهای خبر: هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو