اعتراف باب دیلن به یک کلاهبرداری!

اعتراف باب دیلن به یک کلاهبرداری!

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، «باب دیلن» خواننده و ترانه سرای برنده نوبل ادبیات از طرفدارانش برای امضای ماشینی کتاب هایش به جای امضای دست نویس عذرخواهی نمود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از رولینگ استون، در حالی نسخه محدود کتاب «فلسفه آواز مدرن» با امضای دست نویس «باب دیلن» به قیمت ۶۰۰ دلار به خوانندگان فروخته شده بود، حالا مشخص شده این کتاب ها با امضای کپی شده این نویسنده، خواننده و ترانه سرا همراه بوده است.
روسای شرکت انتشاراتی «سایمون و شوستر» این اشتباه را پذیرفته اند و پیشنهاد بازگشت وجه به خریداران را مطرح کرده اند و «باب دیلن» هم در اطلاعیه ای که در صفحه اجتماعی خود در فیس بوک منتشر نموده، در رابطه با چگونگی بروز این مشکل نوشت: «باید به طرفداران و دنبال کنندگانم اعلام کنم که متوجه شدم که در مورد امضای بعضی از آثار هنری اخیر من و نسخه ای محدود از کتاب «فلسفه آهنگ مدرن» بحث هایی وجود دارد. من در طول سال ها تک تک آثار هنری را با دست امضا کرده ام و هیچگاه مشکلی وجود نداشته است اما بعد از سرگیجه در طول همه گیری کووید-۱۹ و قرنطینه، تصمیم گرفته شد از امضای کپی شده ماشینی برای آثارم استفاده کنم».
وی افزود: «در سال ۲۰۱۹ گرفتار سرگیجه ای شدم که تا دوران همه گیری کرونا ادامه یافت. پنج نفر به من کمک می گردند تا کتاب ها را امضا کنم اما ما نتوانستیم سر موعد کارها را انجام دهیم. با نزدیک شدن به مهلت های قراردادی، ایده استفاده از امضای خودکار پیشنهاد شد و به من اطمینان داده شد که این کارها همیشه در دنیای هنر و ادبیات انجام می شود».
«دیلن» همینطور اظهار داشت که حالا تمام تلاش خویش را برای جبران این اشتباه انجام می دهد، چون که استفاده از امضای ماشینی یک اشتباه بوده و می خواهد فوراً جبران شود.
او اصرار کرد که با انتشارات سایمون و شوستر و شرکای هنری اش به این مساله رسیدگی خواهدنمود.
انتشارات سایمون و شوستر هم در اطلاعیه ای اعلام نمود که از همه کسانی که نسخه محدود کتاب «فلسفه آواز مدرن» را خریداری نموده اند، عذرخواهی می نماییم. همانطور که مشخص شده، کتاب های نسخه محدود حاوی امضای کپی شده «باب» هستند و ما ضمن رسیدگی به این مساله فورا مبالغ خریداران را برمی گردانیم.
«باب دیلن» خواننده و ترانه سرای آمریکایی از نگاه بسیاری، تاثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا شمرده می شود و برخی ترانه های وی توسط خیلی از خوانندگان مشهور باردیگر خوانی شده است. وی در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه ۶۰ بسیار تأثیرگذار بود و به «شکسپیر» هم نسلان خود شهرت یافت. وی در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا به عنوان یک پدیده مطرح بوده است.
آکادمی نوبل در نوامبر ۲۰۱۶ نام «باب دیلن» را به عنوان برنده نوبل ادبیات اعلام و «خلق تعابیر جدید شاعرانه در سنت شعر آمریکایی» را علت برگزیدن او عنوان نمود.
انتخاب یک ترانه سرا و خواننده به عنوان برنده نوبل ادبیات، واکنش های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشت و نوع عملکرد وی در مقابل کسب این جایزه مهم ادبی به این حواشی دامن زد، هر چند او سرانجام چند روز قبل از مهلت پایانی، جایزه ۹۲۴ هزار دلاری نوبل ادبیات را دریافت کرد.
منبع:

1401/09/09
10:04:28
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آهنگ , آواز , ترانه , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو