جشنواره فجر به سیستان و بلوچستان رسید

جشنواره فجر به سیستان و بلوچستان رسید

سایت رسمی سیامک یزدانجو: عبدالرضا سهرابی ـ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای سیاست گذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ـ با حضور در استان سیستان و بلوچستان، نمایشگاه بخش «تجسم هنر» این استان را افتتاح نمود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای افتتاح نمایشگاه بخش «تجسم هنر» به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، روز یکشنبه در آیین افتتاح این رخداد هنری حضور یافت و نمایشگاه بخش «تجسم هنر» استان را افتتاح نمود.
مدیرکل هنرهای تجسمی در جریان افتتاح نمایشگاه آثار منتخب هنرمندان بخش «تجسم هنر» استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هنرمندان شریف استان سیستان و بلوچستان با موقعیت شناسی دقیق و هوشمندانه ضمن حفظ مرزهای هنری، مرزهای سیاسی کشور را نیز با قلم خود حفظ می کنند.
وی افزود: هنرمندان فهیم استان سیستان و بلوچستان نشان دادند که چگونه بعد از گذشت ۴۴ سال همچنان پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند و برای حرکت در امتداد گام دوم انقلاب، مصمم هستند.
رییس شورای سیاست گذاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اشاره کرد: به رغم شرایط سیاسی و اجتماعی کشور، امسال برای اولین بار تمامی استانها در جشنواره هنرهای تجسمی فجر شرکت کردند که این یک پیام جدی برای دشمنان ایران به همراه دارد.
سهرابی افزود: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیشبرد سیاست عدالت فرهنگی مصمم است و حرکت در این راه را سرلوحه کار خود قرار داده است. اکنون ستاد ویژه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باهدف توجه به مناطق محروم و نه فقط مراکز استانها، تشکیل شده است که به شناسایی افراد و هنرمندان فعال عرصه هنرهای تجسمی در سطح استانها و شهرستان ها می پردازد.
مدیرکل هنرهای تجسمی در بخش پایانی سخنان خود اشاره کرد: هنر منحصر و ویژه استان سیستان و بلوچستان، اتحاد و وحدت آفرینی است.
آئین افتتاح نمایشگاه بخش «تجسم هنر» پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان سیستان و بلوچستان با حضور علی سرگزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مهدی شجاع مدیرکل ارتباطات و هماهنگی امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مصطفی زراوندیان دبیر بخش «تجسم هنر» پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عبدالسلام بلوچ زاده معاون هنری و سینمایی استان، حمیده یعقوبی دبیر هنری نمایشگاه «تجسم هنر» استان، هنرمندانی چون علی پیران، سعید محمد شه بخش، مهدی نجارپیشه، نعمت الله شهربابکی و جمع دیگری از هنرمندان حوزه تجسمی استان سیستان و بلوچستان همراه بود.
رونمایی از پوستر جشنواره ملی آواها و نغمات دینی، برگزاری نشست صمیمانه با هنرمندان استان سیستان و بلوچستان، حضور در منزل سعید محمد شه بخش، هنرمند جانباز عرصه نقاشی و گرافیک، بازدید از انجمن هنرهای تجسمی و کتابخانه مرکزی استان، از دیگر برنامه های مدیرکل هنرهای تجسمی در مسافرت به سیستان و بلوچستان بود.
گفتنی ست که نمایشگاه بخش «تجسم هنر» که دربرگیرنده ۵۰ اثر منتخب از هنرمندان استان سیستان و بلوچستان است، تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ در نگارخانه فردوسی این استان برپا خواهد بود.

1401/11/11
09:00:02
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو