ماجرای ممنوعیت کار چند خواننده پاپ صحت دارد؟

ماجرای ممنوعیت کار چند خواننده پاپ صحت دارد؟

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، در چند ماه اخیر خبر ممنوعیت یا لغو برگزاری کنسرت توسط برخی هنرمندان موسیقی چند باری رسانه ای شده است که البته در صورت صحت داشتن خبر، عمر این ممنوعیت ها چندان هم طولانی نبوده است و اغلب خواننده ها بعد از مدت کوتاهی، توانسته اند فعالیت خویش را از سر بگیرند. درصورتیکه اگر به سایت های بلیت فروشی سری بزنید، مملو از نام خواننده هایی است که اغلب هم از حوزه پاپ امکان برگزاری کنسرت یافته اند. با این همه به نظر می آید که در چند ساعت گذشته بار دیگر نام چند تن دیگر از خوانندگان بعنوان ممنوع الفعالیت اعلام شده که واکنش هایی را از سمت خود آنها به دنبال داشته است.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، در چند ساعت گذشته بهمن بابازده ـ خبرنگار موسیقی ـ در فضای مجازی از ممنوعیت فعالیت چند هنرمند همچون رضا صادقی، محسن یگانه، امیر مقاره، بابک جهانبخش و امید حاجیلی از جانب کمیته «پیگیری وضعیت چهره ها» خبر داد؛ خبری که واکنش برخی این هنرمندان و البته واکنش متفاوت محمد معتمدی - خواننده موسیقی ایرانی - را به دنبال داشت که با پاسخ تندی از جانب بابازاده هم همراه شد. معتمدی که البته نام او در بین لیست مورد ادعا نبود، اصل خبر را کذب توصیف کرده بود. او البته به تازگی در یک برنامه استعدادیابی خوانندگی با رضا صادقی بعنوان عضو هیات داوران همراهی داشتند که البته آن هم برنامه ضبطی و متعلق به ماه ها قبل بود که اخیرا پخش گردید.
با این وجود رضا صادقی، امیر مقاره و محسن یگانه در صفحات شخصی خود در فضای مجازی به خبر ممنوعیت فعالیتشان واکنش داشتند.
مقاره ـ خواننده گروه ماکان ـ طی رشته استوری هایی در حساب رسمی خود در اینستاگرام، ممنوعیت فعالیت خویش را تلویحا تأیید کرد و در همان فاصله محسن یگانه هم با انتشار پُستی در فضای مجازی به شکلی بر این خبر مهر تأیید زد.
بعد از آن هم ایسنا تماسی داشت با مدیربرنامه های این خواننده ها که بعضی از آنها ممنوعیت کاری را تأیید کردند و برخی هم ترجیح دادند فعلاً صحبتی در رابطه با این ماجرا نداشته باشند و درخواست نمودند که به خود هنرمندان استناد شود.
البته در این حین از سمت آنها این مساله اعلام گردید که ممنوعیت فعالیت هنرمندان هیچ گاه به صورت رسمی و مکتوب اعلام نمی گردد، مگر در مواردی که هنرمندان قصد فعالیت و برگزاری کنسرت داشته باشند که در آن صورت استعلام منفی و اجازه فعالیت به آنها داده نخواهد شد.
در ادامه طی چند پیام مکتوب از بابازاده در رابطه با منابع خبرش سوال کردیم که به قول او، خود خوانندگان منابع این خبرها هستند.
خبرنگار ایسنا بعد از پیگیری های لازم از سمت این افراد، تماسی با رضا صادقی داشت تا از او در رابطه با ی ممنوعیت فعالیتش سوال کند.
صادقی در ابتدا در رابطه با ی ماجرای ممنوعیت کار خود اظهار داشت: «تقریبا دو یا سه هفته پیش به من اعلام گردید که دیگر اجازه فعالیت ندارم. ولی نکته جالب ماجرا اینجاست که خبر ممنوعیت کار از سمت وزارت فرهنگ اعلام یا اعمال نشده است، بلکه یک کمیته به نام «پیگیری وضعیت چهره ها» که در رابطه با آن اطلاعی ندارم به شرکت «لیما» و مدیر برنامه من آقای میلاد ماهان راد، این خبر را اعلام نمود.»
این هنرمند همینطور در پاسخ به این سؤال که به نظر او آیا ممنوعیت کاری هنرمندان در عصر تکنولوژی کارآمد است؟ پاسخ داد: «اصولا واژه ای به اسم «ممنوعیت» در شأن هنر نیست. حال وقتی به یک باره به هنرمندی که بیشتر از دو دهه با پذیرش کلیه کمبودها و سلیقه های عجیب باز هم به فعالیت خود ادامه داده اعلام می شود که ممنوع الفعالیت شده و برای کنسرت اعلام شده و مجوزدار سمنان، سایت بلیت فروشی او بسته می شود، دیگر چه باوری برای تولید هنر در او باقی می ماند؟»
ایسنا برای پیگیری بیشتر خبر، سراغ مدیران مربوط رفت که به علت برگزاری جلسات، امکان گفتگو با معاون هنری و همینطور رئیس دفتر موسیقی فراهم نشد. با این همه بر مبنای آن چه از جانب روابط عمومی معاونت هنری به اطلاع رسیده، گویا مقرر است ظهر فردا جلسه ای با حضور متولیان امر برای تصمیم گیری نهایی در این حوزه برگزار گردد.
منبع:

1402/03/03
14:15:38
5.0 / 5
361
تگهای خبر: پاپ , خواننده , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو