به مناسبت نكوداشت استاد عثمان محمدپرست ؛

همایش نغمه های رضوی سرحد در خواف برگزار شد

همایش نغمه های رضوی سرحد در خواف برگزار شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، خواف ـ همایش نغمه های رضوی سرحد بمناسبت نکوداشت یاد و خاطره استاد فقید موسیقی مقامی؛ عثمان محمدپرست در مجتمع شهید مدرس شهرستان خواف برگزار گردید.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، محمد حسین زاده شامگاه دوشنبه در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از مردم خونگرم شهرستان خواف به بیان توضیحاتی در مورد موسیقی مقامی و استاد عثمان محمد پرست پرداخت و اظهار نمود: استاد محمد پرست یکی از موسیقیدانان مقامی کشور است و نمی توان نام او را محدود به خواف کرد، استاد محمد پرست متعلق به همه کشور است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حسین زاده همینطور در مورد این مورد که لازم است یک روز در تقویم کشور به نام موسیقی مقامی نام گزاری شود، هم بیان نمود: حتما این مورد پیگیری می شود.
شهرستان خواف را در موسیقی با نام عثمان محمدپرست می شناسند
در ادامه مهدی عباسپور، فرماندار شهرستان خواف ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش یاد و خاطره استاد چیره دست دوتار خواف را گرامی داشت و اظهار نمود: در طول عمر عثمان محمد پرست و حضور استاد در جمع خیرین مدرسه ساز و اجرای موسیقی مقامی خواف سبب ساخت هزار مدرسه در سرتاسر کشور شد.
فرماندار خواف همینطور اضافه کرد: شهرستان خواف را در موسیقی با نام عثمان محمد پرست می شناسند.
همچنین در ادامه این مراسم باشکوه اجراهای اساتید و گروههای موسیقی از شهرستانهای تایباد، تربت جام، و خواف، سبب گرمی بیشتر این مراسم شد.
در پایان این مراسم از برخی از اساتید و پیشکسوتان موسیقی مقامی تقدیر به عمل آمد.

1402/03/11
13:09:39
5.0 / 5
250
تگهای خبر: ساز , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو