پایان نمایشگاه هنرمندی در سایه

پایان نمایشگاه هنرمندی در سایه

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، نمایشگاهِ آثار رضا مافی ـ هنرمند نقاشی خط ـ با حدود ۱۶۲ اثر از او از چندی پیش در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمد. باآنکه این هنرمندِ پایبند به اصول خطاطی عمر کوتاهی داشت اما آثار به جا مانده از وی در همین مدتِ کوتاه، آنچنان است که باوجود درونگراییش، شیوه نگرش و احساساتش را تا اندازه قابل توجهی آشکار می سازد. نمایشگاهِ آثارِ این هنرمند که با همکاری موزه گالری ترانه باران در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شده بود، بعد از یک ماه فعالیت پایان یافت.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا نمایشگاه رضا مافی از روز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور هنرمندان، هنر پژوهان و... در موزه هنرهای معاصر تهران راه اندازی شد. این نمایشگاه بعد از گذشت بیشتر از یک ماه از فعالیت، پایان یافت.
نمایشگاه رضا مافی، به همت موزه گالری ترانه باران در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار گردید. این گالری اعلام نموده بود که برگزاری این نمایشگاه در گام نخست در جهت اهداف این مجموعه برای معرفی مفاخر فرهنگ و هنر ایران در زمینه های ملی و بین المللی صورت گرفته است.
نمایشگاه آثار رضا مافی با محوریت فرهنگی و پژوهشی به کیویتوری محبوبه کاظمی برگزار شد.
بر همین مبنا جهانبینی تمدنی هنرمند با بررسی و نمایش آثار، لوازم و مجموعه شخصی و هنری رضا مافی به نمایش درآمده و ۱۶۲ اثر از آثار این هنرمند با روشهای فنی مختلف در معرض دید قرار گرفته بود.


بر مبنای آن چه که موزه گالری ترانه باران بعنوان برگزارکننده اعلام نموده بود این نمایشگاه پس از ۴۱ سال از آخرین یادواره رضا مافی به موزه هنرهای معاصر تهران آمد و حاصل آن کتابی خواهد بود که بزودی رونمایی می شود.1403/04/13
09:46:06
5.0 / 5
213
تگهای خبر: ترانه , ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو