حاشیه جلسه دولت

ضرغامی: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد

ضرغامی: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد

به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد. سالها هنرمندان علاقمند بودند در این فضا کنسرت برپا کنند و ترویج هنر و موسیقی را انجام دهند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز ۱۳ تیرماه ۱۴۰۳ هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: فردا در استان فارس ۱۱ پروژه مهم افتتاح و شروع به کار خواهد نمود. تا پایان دولت سیزدهم در استانهای مختلف پروژه های بزرگی به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: مجموعه ای از اقدامات مرمتی در حوزه ابنیه تاریخی ما در این استان صورت خواهد گرفت. طرح والرین جامع است و اقدامات گوناگونی در این حوزه صورت می گیرد. مسجد مشیرالملک، تخت جمشید و نقش رستم با مجموعه ای از اقدامات مرمتی در حوزه میرات فرهنگی و گردشگری در فارس صورت می گیرد. رونق گردشگری هنری و اقتصاد گردشگری و جاذبه های تکمیلی که جزو تعهدات من در شروع کارم برای میراث فرهنگی بود، با این اقدامات خوب انجام می گیرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: در نشست منطقه ای سازمان گردشگری جهانی در فیلیپین تاسیس مرکز موضوعی بین المللی صنایع دستی و گردشگری در اصفهان به تصویب رسید. این بحث ۱۰ سال جریان داشت و با اقدامات خوبی که در معاونت صنایع دستی و گردشگری انجام شد با سخنرانی رئیس سازمان جهانی گردشگری تاسیس این مرکز در اصفهان به تصویب رسیده است.
ضرغامی خاطرنشان کرد: تابوی کنسرت در پایگاه های تاریخی در دولت شهید رئیسی شکسته شد. سالها هنرمندان علاقمند بودند در این فضا کنسرت برپا کنند و ترویج هنر و موسیقی را انجام دهند. این کار با برنامه ریزی و هماهنگی دستگاههای مختلف و انتخاب دقیق موسیقی در رابطه با فضای فرهنگی و تاریخی ما درحال برگزاری است.
وی تاکیدکرد: برای نخستین بار در تاریخ هر شب ۵۴۰۰ نفر در تخت جمشید شاهد برگزاری کنسرت هستند. این کنسرت ها در آینده نزدیک بین المللی خواهد شد که مردم ایران در سراسر جهان بتوانند از این کنسرت ها دیدن کنند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: همین هم اکنون در کاخ موزه سعد آباد شب ها با ظرفیت ۴ هزار نفر کنسرت دیگری برقرار است و در کاخ موزه نیاوران با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر کنسرت برگزار می گردد. سر جمع در سه محل تاریخی حدود ۱۱ هزار نفر از مردم شب ها در یک محیط سالم، فرهنگی و هنری از برنامه های موسیقی استفاده می نمایند. این کار در دولت شهید رئیسی انجام گرفت و این تابو شکسته شد و این ریل گذاری باقی خواهد ماند. امیدوارم عزیزانی که می آیند این ریل گذاری فرهنگی و هنری را ادامه دهند. باید زمینه های بین المللی را ابتدا فراهم نماییم. وزارت امور خارجه همکاری خوبی با ما دارد و زمینه های آن وقتی فراهم گردید حتما در سطح جهانی تبلیغ می شود.
منبع:

1403/04/15
11:01:59
5.0 / 5
111
تگهای خبر: ساز , كنسرت , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو