گالری گردی در ایام پایانی هفته

گالری گردی در ایام پایانی هفته

سایت رسمی سیامك یزدانجو: نگارخانه ها و گالری های تهران با برگزاری نمایشگاه های هنری میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند.


ایسنا در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی كه در ایام پنجشنبه و جمعه (۳۰ و ۳۱ خرداد ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:

*****

«حصارهای تنهایی یك زن» در گالری شلمان
نمایشگاه انفرادی نقاشی زهرا مؤمنی با عنوان «حصارهای تنهایی یك زن» و به كیوریتوری مهسا قاسمی روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری شلمان افتتاح می شود. این نمایشگاه تا پنجم تیر ماه برپاست.
گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، كوچه كاووسی، پلاك واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری پنجشنبه ها تعطیل می باشد.«رستگاری» در گالری شكوه
نمایشگاه انفرادی نقاشی صفا امیرمقدم با عنوان «رستگاری» از جمعه (۳۱ خرداد ماه) تا ۱۱ تیر در گالری شكوه برپاست.
گالری شكوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، كوچه امیر نوری، پلاك ۱۹ واقع شده است.
این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امكان بازدید دارد.نمایشگاه نقاشی و طراحی در گالری گلستان
نمایشگاه نقاشی و طراحی میترا شاهمرادی روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری گلستان افتتاح می شود و تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.
گالری گلستان در دروس، خیابان كماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است. همین طور ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری پنجشنبه ها تعطیل می باشد.«حس تعلیق» در گالری كاما
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «حس تعلیق» با نمایش آثار محسن جمالی نیك، مرمر صالحی و بابك پزشكی از روز جمعه (۳۱ شهریور ماه) در گالری كاما برپا می شود.
در این نمایشگاه ۱۷ اثر نقاشی محسن جمالی نیك و مرمر صالحی و مجموعه ای از كاسه های سفالین بابك پزشكی به نمایش در می آید.
محسن جمالی، هنرمند نقاش كه در این نمایشگاه مجموعه نقاشی های خود با سوژه جمعیت را به نمایش می گذارد، اظهار داشت: آثار نمایشگاه تعلیق با یكدیگر متفاوت می باشد این آثار بطور اتفاقی كنار یكدیگر قرار گرفته اند و پیوستگی موضوعی ندارند، هر مجموعه عنوان خودرا دارد، مجموعه من بی نام است و عنوان مجموعه بابك پزشكی «دعای باران» و عنوان آثار مرمر صالحی «درخت در آینه من» است.
«استوانه ها» در گالری سایه
نمایشگاه انفرادی نقاشی هوزانا رحیمی با عنوان «استوانه ها» روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری سایه افتتاح می شود و تا پنجم تیر ماه ادامه دارد.
گالری سایه در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، كوچه سیزدهم، پلاك ۲۱ واقع شده است.
همین طور ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می گردد.
گالری سایه پنجشنبه ها تعطیل می باشد.«دود و عود» در نمایشگاه هفت ثمر
نمایشگاه انفرادی عكاسی سیما مشتاقی با عنوان «دود و عود» روز جمعه (۳۱ خرداد ماه) در گالری هفت ثمر افتتاح می شود و تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.
گالری هفت ثمر در خیابان مطهری، كوه نور، كوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.
این نمایشگاه هر روز به غیر از پنجشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ انجام شد.عكس، كاریكاتور و نقاشی در گالری شیرین
نمایشگاه «غول های متمدن كمیاب» با مشاركت فرزین نیك روش (كارتونیست) و امین طلاچیان (عكاس) كه روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری شیرین افتتاح شد، تا پنجم تیر ماه نیز ادامه دارد.
همین طور نمایشگاه انفرادی نقاشی ایینا هیزنن با عنوان «آرامشی بكر از فلاند» و نمایشگاه انفرادی نقاشی كرین بنگتز با همین عنوان از ۲۴ خرداد تا پنجم تیر ماه در گالری شیرین برپاست.
گالری شیرین در خیابان كریم خان زند، خیابان سنایی، كوچه ی ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.تصاویر دیده نشده از آذربایجان در گالری دنا
نمایشگاه تصاویر «حبیب فرشباف» با عنوان «از كرانه های ارس» و به كیوریتور روشن نوروزی، از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری دنا راه اندازی شد و تا سوم تیر ماه ادامه دارد.
در این نمایشگاه كه توسط آژانس عكس ایران ایمیجز برگزار می شود، ۴۰ فریم منتخب از مجموعه تصاویر حبیب فرشباف از روستاهای دورافتاده آذربایجان در دهه ۴۰ شمسی به معرض نمایش گذاشته می شود.
علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برای بازدید به نشانی میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، پس از چهارراه طالقانی، كوچه سوسن، پلاك ۴ بازگشت كنند.نمایشگاه عكسبافته در گالری «ویستا»
نمایشگاه انفرادی عكسبافته نوید عطروش با عنوان «ورطه» از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) در گالری ویستا راه اندازی شد و تا هفتم تیر ماه برگزار است.
گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه دوازدهم، پلاك ۱۱ واقع شده است.
علاقه مندان می توانند هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید كنند.«حیرت در آن» در گالری دیلمان
آثار مسعود سعدالدین همراه با رونمایی كتاب «حیرت در آن» تا ۲۱ تیر ماه در گالری دیلمان برپاست.
مسعود سعدالدین هنرمندی متعلق به نسل سوم هنرمندان فیگوراتیو در قسمتی از استیمنت این نمایشگاه نوشته است: «برای من سال هاست كه حال و هوا و جو اثر خارج از بحث های تئوریك اهمیت خاصی دارد. یقین دارم اگر از جلوه اولیه یك تصویر ذهنی آغاز كنم انتقال آن "آن" به تصویر میسر می شود. این تصویر از واقعیت زندگی جاری آغاز می گردد.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری دیلمان به نشانی شریعتی، بالاتر از ظفر، كوچه پور مشكاتی، پلاك ۵۰ بازگشت كنند.نمایشگاه عكس و چیدمان در گالری سیحون
نمایشگاه انفرادی عكس و چیدمان فرشته شادی با عنوان «ای بسا آرزو كه خاك شده» تا پنجم تیر ماه در گالری سیحون برپا خواهد بود.
گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاك ۱۱ واقع شده است.
همین طور امكان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است.
گالری سیحون دوشنبه ها تعطیل می باشد.نمایشگاه نقاشی در گالری ساربان
نمایشگاه انفرادی نقاشی ژیلا كامیاب با عنوان «جانِ سنگ» تا سوم تیر ماه در گالری ساربان ادامه دارد.
گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاك ۱۳۰ واقع شده است.
همین طور ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از سه شنبه ها از ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.نمایشگاه عكس در گالری آتبین
نمایشگاه انفرادی عكس روزبه روزبهانی با عنوان «اما تو خود آنجا نبودی» تا ۴ تیر ماه در گالری آتبین برگزار است.
گالری آتبین در خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارك وی، انتهای كوچه تورج، كوچه خاكزاد، شماره ۴۲ واقع شده است.
گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امكان بازدید دارد.نمایشگاه نقاشی در گالری چهار
نمایشگاه انفرادی نقاشی شاهین اسكندری با تكنیك اسپری و حجم، به كیوریتوری شیرین اسكندری و با عنوان «شب رو» تا سوم تیر ماه در گالری چهار برپاست.
گالری چهار در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، كوچه اشراقی، شماره ۴ در گالری چهار واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۲۳ برقرار است.
منبع:

1398/03/30
21:19:08
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو