خواننده پیشكسوت در بیمارستان بستری شد

خواننده پیشكسوت در بیمارستان بستری شد

سایت رسمی سیامك یزدانجو: عبدالوهاب شهیدی ـ خواننده 98 ساله كشورمان ـ كه بعد از عمل جراحی در بیمارستان بستری شده بود، ظرف دو ـ سه روز آینده مرخص خواهد شد.


عبدالوهاب شهیدی، خواننده پیشكسوت موسیقی سنتی ایران، نوازنده ساز عود و آهنگساز به سبب شكستگی استخوان لگن، تحت این عمل جراحی قرار گرفت و هم اكنون در بیمارستان بستری است.
فاضل جمشیدی، خواننده كه اخیرا به عیادت این استاد موسیقی رفته است، درباره وضعیت كنونی او به ایسنا می گوید: من به همراه یكی از دوستانم و شاهرخ (پسر استاد شهیدی) روز گذشته به ملاقات او رفتیم و در كنار او بودیم. استاد به سبب كهولت سن و پوكی استخوان گرفتار شكستگی لگن شده و بر اثر این شكستگی به زمین خوردند. ولی خدا را شكر عمل او به خوبی انجام شده و حال عمومی و روحیه استاد خیلی خوب بود.
جمشیدی افزود: روز گذشته یكی از كارهای خود استاد را كه در ارتباط با حضرت علی(ع) در چهارپاره ی ابوعطا خوانده بود و خودش هم عود زده بود، پخش كردیم و او نیز خیلی خوشحال شد.
او بیان كرد كه «احتمالا استاد شهیدی امروز وارد بخش می شوند و در دو یا سه روز آینده نیز مرخص خواهند شد. استاد باید راه بروند و خدا را شكر قدرت راه رفتن را نیز دارند. صندوق پشتیبانی از هنرمندان نیز مبلغ قابل توجهی كمك كرده اند.»
عبدالوهاب شهیدی متولد سال ۱۳۰۱ در «میمه» اصفهان، خواننده در سبك سنتی ایرانی، آهنگساز، استاد آواز و نوازنده عود است. او از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خودرا با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش شروع كرد. او به جز آواز خواندن و آهنگسازی، نوازنده ای منحصربه فرد با ساز عود است، همین طور سابقه همكاری با استادانی مانند جلیل شهناز، فرامرز پایور، علی اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی دارد.
محمدرضا شجریان درباره او گفته است: «شهیدی یك اعتبار و یك منش انسانی و بزرگوارانه در موسیقی ما است. هرجا شهیدی بود، بالاترین عنوان هنر را داشت. چه در جشن ها، چه در گلها و چه در حضور مردم، من همیشه پشت سر این نازنین، خودم را پنهان می كردم و از او یاد می گرفتم كه رفتار هنری باید چگونه باشد.»
منبع:

1398/06/01
01:13:32
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: آهنگ , آواز , خواننده , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو