گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو؛

آخرین وضعیت بهسازی موزه هنرهای معاصر، تعویق در انتقال گنجینه

آخرین وضعیت بهسازی موزه هنرهای معاصر، تعویق در انتقال گنجینه

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو هفته گذشته قرار بود آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به گالری های ۶ تا ۹ انتقال داده شوند اما نشت آب در گالری شماره ۹، این كار را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخته است.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ در یك نشست خبری توسط مدیركل هنرهای تجسمی وقت اعلام گردید كه مرمت و بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران شروع شده و این بهسازی تا آخر شهریورماه همان سال به طول می انجامد.
با بیشتر شدن زمانی كه اعلام شده بود و تغییر مدیركل هنرهای تجسمی و تشریح مراحل بهسازی، مشخص شد كه این كار، زمان بیشتری نسبت به موعد زمانی مطرح شده، نیاز دارد.
پس از گذشت یك سال، تیم اجرایی پروژه مرمت موزه هنرهای معاصر تهران هم بنا به قول هادی مظفری مدیركل هنرهای تجسمی و به علت كندی سرعت بهسازی تیم قبلی، تغییر كردند. ۱۲ جبهه كاری در مرمت ساختمان موزه هنرهای معاصر تهران در نظر گرفته شد كه در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۸ اعلام شد، تنها ۴۰ درصد مرمت باقی مانده است.
یكی از بخش های حساس موزه هنرهای معاصر تهران كه مرمت آن بیشتر از همه بخش ها و فضای گالری ها مهم می باشد، محل گنجینه آثار موزه است كه آثار هنرمندان داخلی و خارجی را در خود جای داده است. پیشتر هم اعلام شده بود، زمانی كه نوبت به مرمت گنجینه برسد باید آثار گنجینه به گالری های موزه انتقال داده شود تا كار مرمت این بخش حساس از موزه آغاز شود. مقرر است سیستم نور و اعلام و اطفای حریق گنجینه، هوشمند و كف محل گنجینه هم ضدحریق شود و همینطور در زمانی كه فضای گنجینه بهسازی می شود، آثار گنجینه ضدباكتریال و گندزدایی شوند.
احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران درباره مرمت گنجینه كه آخرین مرحله از بهسازی موزه به حساب می آید، به خبرنگار مهر اظهار داشت: فضای گالری های ۶ تا ۹، ریل گذاری شده اند و به صورت فضای گنجینه موقت آماده شده است و بعد از رفع پاره ای از نواقص، كار انتقال آثار گنجینه به این فضا شروع می شود.
وی بیان كرد: جابجایی آثار گنجینه ظرف دو هفته آینده صورت خواهد گرفت.
پیگیری های خبرنگار مهر از آن حكایت می كند كه بهسازی و مرمت بیشتر بخش های مختلف موزه هنرهای معاصر تهران به پایان رسیده و حالا نوبت به مرمت گنجینه رسیده است.
قرار بوده هفته گذشته آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به گالری های ۶ تا ۹ انتقال داده شوند اما نشت آب در گالری شماره ۹، این كار را به تعویق انداخته است. این در شرایطی است كه اگر آثار گنجینه موزه همان هفته گذشته به گالری ۹ انتقال داده می شد، باید منتظر چه عواقبی می بودیم؟
بنابراین باید در نظر داشت كار بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران، تنها یك مرمت و بازسازی ساختمانی نیست و باید برای انجام آن از تیم حرفه ای و همینطور یك پلان علمی و دقیق بهره گرفت.

1398/07/04
20:31:40
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو