در نشست رسانه ای تشریح شد:

جزئیات كنسرت گروه آلمانی شیلر در تهران

جزئیات كنسرت گروه آلمانی شیلر در تهران

سایت رسمی سیامك یزدانجو: كریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی شیلر با برگزاری یك نشست خبری در تالار وزارت كشور به تشریح جزئیات تازه ترین كنسرت این مجموعه در تهران پرداخت.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، كریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی «شیلر» با برگزاری یك نشست خبری در تالار وزارت كشور به تشریح جزئیات تازه ترین كنسرت این مجموعه بین المللی در تهران پرداخت. اعضای گروه شیلر مقرر است در كنسرت ایران كه روزهای ۱۶ و ۱۷ در تالار وزارت كشور برگزار می شود، منتخبی از آثار برترشان را به همراه قطعات آلبوم جدیدشان با نام «صبح دم» (MORGENSTUND) به صورت اینسترومنتال اجرا كنند.
كریستوفر فون دیلن در ابتدای این نشست رسانه ای با ابراز خرسندی از حضور باردیگر در ایران برای برگزاری كنسرت گروه «شیلر» بیان كرد: دو سال پیش بود كه من به ایران آمده و كنسرتی را برگزار كردم و امروز بسیار خوشحالم كه خارج از مرزهای كشور آلمان، می توانم فضای متفاوتی را با مخاطبان ایرانی تجربه كنم. من سال های زیادی است كه در حوزه موسیقی فعالیت می كنم و در این راه در نقاط مختلف دنیا كنسرتهای متفاوتی را برگزار كرده ام. امروز بسیار خوشحالم كه نوع موسیقی ای كه به آن توجه و علاقه دارم این چنین توانسته در كشورهای مختلف مورد توجه شنوندگان موسیقی قرار گیرد.
وی افزود: موسیقی كه من می سازم در دنیای خودم رواج زیادی دارد، اما خوشحال كننده تر این است كه در ایران هم می توانم مخاطبانی داشته باشم. این برای من یك هدیه باارزش است كه از داشتن آن لذت می برم. من بازهم در اینجا از مخاطبانم تشكر می كنم كه همچنان در ایران من را حمایت می كنند. به همین جهت تصمیم داریم در دور تازه كنسرت ها برنامه های جدیدی را پیش روی مخاطبان ایرانی قرار دهیم كه امیدوارم از این برنامه هم رضایت داشته باشند.
فون دیلن درباره انتشار تازه ترین آلبوم خود كه با بعضی از هنرمندان ایرانی كار كرده بود هم اظهار داشت: وقتی ما یك آلبوم جدید تولید می نماییم با كارهای ساده تری پیش رو هستیم كه طبیعتاً در این آلبوم جدید نیز با چنین نگاهی مواجه شدیم اما اگر بخواهیم از همین هنرمندان در یك كنسرت استفاده نمائیم، شرایط متفاوت و كمی سخت تر می شود. بنا بر این ما در این كنسرت شرایط استفاده از نوازندگان و هنرمندان ایرانی آلبوم جدید را نداشتیم و ترجیح دادیم با نوازندگان و هنرمندان خودمان كنسرت را برگزار نماییم. اما باید بگویم بسیار خوشحالم كه در پروژه جدید با هنرمندان ایرانی كار كردیم و به سهم خود توانستیم هنرمندان ایرانی و موسیقی ایرانی را به دنیا معرفی نماییم.
سرپرست گروه شیلر درباره دلیلهای استقبال مخاطبان ایرانی از كنسرتهای این گروه اشاره كرد: من می توانم این چنین تجزیه و تحلیل كنم كه موسیقی من یك موسیقی احساساتی است كه با مخاطب ایرانی می تواند ارتباط خوبی برقرار كند، اما بازهم باید بگویم كه هنوز خودم نمی دانم چرا گروه ما توانسته این چنین با استقبال ایرانیان مواجه شود. به هر حال كنسرت پیش روی ایران یك كنسرت طولانی با فضایی جدید است كه تابحال بارها در كشورهای مختلف برگزار شده و فكر می كنم دربرگیرنده شرایط جدیدی برای مخاطبان باشد. ما در این كنسرت سعی كردیم فضای كار به سمتی هدایت نماییم كه هیجان و انرژی بیشتری را به مخاطب منتقل كند و امیدوارم در این كار موفق باشم. همانطور كه گفتم برنامه خاصی برای مخاطبان ایرانی داریم چونكه مخاطبان خوب و وفاداری داریم و می خواهیم با این كار از آنها قدردانی كنم. من احساس نمی كنم كه مخاطبانم كمتر شده چونكه شاهد حضور پرشور مخاطبانی هستم كه در زمان برگزاری كنسرت هایم استقبال خوبی از كارهای ما انجام می دهند. آنچه مهمست بحث تغییر در تكنیك است كه حالت گروه را تغییر داده است.
فون دیلن در بخش دیگری از این نشست خبری درباره موضوعات مالی و هزینه ای حضور گروهش در ایران اظهار داشت: شاید عده ای بر این باور باشند كه بلیت كنسرت من گران است اما آیا با این وضع من باید در خانه بمانم و كاری نكنم؟ من اهتمام كردم كاری را انجام دهم كه در گستره ای به هم پیوستهریال حضوری فعال داشته باشم و در یك شرایط منطقی، گستره مخاطبان را افزایش دهم.
مصطفی كبیری تهیه كننده كنسرت نیز در این جلسه خبری با اشاره به برخی انحصاراتی كه در حوزه برگزاری كنسرت هنرمندان خارجی اشاره كرد: در این عرصه هیچ انحصاری وجود ندارد و من نمی توانم درباره كاری كه خودم انجام بدهم به سوژه انحصار تاكید كنم. به هر حال اجرای این شرایط خیلی مشكل است و كمتر تولیدكننده و تهیه كننده ای حاضر می شود تا در این عرصه ورود كند.
وی درباره قیمت بالای كنسرت هم اظهار داشت: همه ما در جریان هستیم كه سال ۹۶ یورو قیمت پایینی داشت و ما هم برمبنای همان قیمت به سوژه قیمت گذاری كنسرت ها پرداختیم كه طبیعتاً ارزان تر از امسال بود. اما امسال قیمت یورو افزایش زیادی داشته و ما هم مجبور شدیم قیمت ها را افزایش دهیم كه اتفاقاً نسبت به دوره های گذشته آنچنان رقم بالایی نبوده است. البته درباره میزان قرارداد مالی كه با گروه بسته شده به سبب قوانینی كه در این عرصه وجود دارد نمی توانیم اشاره ای داشته باشیم، مگر اینكه با توافق طرفین صورت پذیرد. این مساله یك عرف در بین تهیه كنندگان و كمپانی های خارجی است كه در تمام دنیا وجود دارد.
گروه آلمانی شیلر به سرپرستی كریستوفر فون دیلن كه سال ۹۶، میزبان حدود ۲۴هزار مخاطب در ایران بود، آبان امسال با اجرای قطعات آلبوم جدید «صبح دم» در تالار وزارت كشور دو شب روی صحنه خواهد رفت. این گروه موسیقی مقرر است روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ آبان سال جاری در سالن وزارت كشور تهران با اجرای منتخبی از قطعات مطرح و آلبوم جدید خود به روی صحنه برود و در ادامه برگزاری تور كنسرت اروپا، تازه ترین كنسرت خودرا در ایران برگزار كند.
كریستوفر فون دیلن كه بعد از اجرای پنج شب كنسرت در تهران، قطعه «برلین-تهران» را ساخت و این اثر را برای اولین بار در اسفند ماه سال ۹۶ طی سه شب در ایران اجرا كرد، اوایل امسال تازه ترین آلبوم گروه بین المللی شیلر با نام «صبح دم» (MORGENSTUND) را در همكاری با هنرمندان ایرانی منتشر نمود.
كنسرت گروه «شیلر» روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان ۱۳۹۸ در سالن اصلی وزارت كشور به تهیه كنندگی «ریتم نو» انجام می شود.


منبع:

1398/08/16
20:31:29
5.0 / 5
1422
تگهای خبر: آلبوم , ساز , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵