در گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو عنوان شد؛

تاكید معاون رئیس جمهور بر مخالفت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان

تاكید معاون رئیس جمهور بر مخالفت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان برنامه و بودجه از مخالفت دولت با طرح پیشنهاد حذف معافیت مالیاتی هنرمندان در پیش نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی اطلاع داد.محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موضع دولت نسبت به پیشنهاد «حذف معافیت مالی اصحاب فرهنگ و هنر» در پیش نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقرراتی سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: من قبلا هم راجع به این مورد اظهارنظر كرده ام و بازهم اعلام می كنم، ظرفیت مالیاتی ما بیشتر از وضعیت موجود بوده و معافیت ها در این زمینه رقمی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: اما بخشی كه باید از معافیت مالیاتی مستثنا شده یا تقلیل پیدا كند، بخش فرهنگ و هنر نیست، حتی ما باید اگر می توانیم در این رابطه مالیات منفی هم داشته باشیم. یعنی مساعدت هایی را بعنوان «یارانه» پرداخت نماییم، نه اینكه از این بخش حساس و پرارزش فرهنگ و هنر، بخواهیم مالیات بگیریم. بنابراین دولت مخالف حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ و هنر است.
بحث جنجالی و پرحاشیه حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ و هنر در حالی طی روزهای اخیر مطرح شده كه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم روز گذشته طی نامه ای خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی خواهان استمرار معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شده بود.
در این نامه هم تاكید شده است: «باتوجه به اینكه خطر تهاجم فرهنگی و توطئه های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب به صورت مداوم گوشزد می شود، ضرورت حمایت همه جانبه از فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای ضروری بوده و باتوجه به تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از این اقدام بر نخبگان كشور، دستور فرمایید معافیت های مالیاتی مبحث بند (ل) یاد شده همچون گذشته برقرار بوده و از هرگونه اقدام در جهت حذف آن جلوگیری به عمل آید.»
طی روزهای گذشته متنی با عنوان «پیش نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» انتشار یافته است كه حاوی سرفصل های پیشنهادی سازمان امور مالیاتی برای تحقق اهداف در رابطه با «اقتصاد مقاومتی» در حوزه های خرد و كلان است. یكی از این پیشنهادات لغو معافیت مالیاتی كلیه فعالیت های فرهنگی-هنری در حوزه هایی چون انتشارات، تئاتر، سینما و موسیقی (مشمول مالیات با ضریب ۲۵ درصد) است كه پیشتر در قانون لحاظ شده بود. طبق برخی شنیده ها مقرر است این لایحه همراه با لایحه بودجه سال بعد به مجلس شورای اسلامی ارسال شود. خبرگزاری مهر پیشتر در گزارشی به جزئیات این طرح پیشنهادی پرداخته بود.

1398/09/10
14:34:44
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: ساز , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو