گالری گردی در پایتخت؛

والی میزبان چاویك می شود

والی میزبان چاویك می شود

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو در آخرین جمعه پاییزی و همزمان با شب یلدا گالری والی میزبان نمایشگاه چاویك می شود و نمایشگاه روزگار محجوب ۹۰ سال نقاشی حسین محجوبی را روایت می كند.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، در آخرین جمعه پاییزی سال ۹۸ و همزمان با شب یلدا، گالری های پایتخت همچون جمعه های پیش، برنامه های افتتاحیه نمایشگاه های هنری خویش را برگزار خواهند كرد. در این روز همچنین، نمایشگاه آثار ششمین دوسالانه گرافیك «سرو نقره ای» كه به مدت یك هفته در خانه هنرمندان ایران برپا بود، با معرفی برگزیدگان به كار خود آخر می دهد و برخی دیگر از نمایشگاه های هنری كه هفته های گذشته گشایش یافته بودند، كار خویش را ادامه می دهند. در ادامه، برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه های هنری جمعه ۲۹ آذرماه را برمی شمریم.
گالری كاما
نمایشگاه انفرادی نقاشی های سهیلا پولادزاده با عنوان «مایم» از جمعه ۲۹ آذر در گالری كاما به نشانی خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاك ۴۴ طبقه دوم برپا می شود.
در این نمایشگاه یازده اثر نقاشی از این هنرمند كه با تكنیك تركیب مواد خلق شده اند به نمایش درمی آید. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «در آغاز نه كلامی بود، نه صدایی، نه حركتی. تنها تصویر بود و نما. سحر نقاشی با بیان مایم ماسكی بر چهره، جهان را دراماتیك می كند. كلام الكن و سخن ابتر است. سكوت در تصویر به هزاران زبان در سخن است. زندگی بازی در بازی ست، صدای زندگی صورت است. صورت، نخستین معنای هستی كه در مایم تجلی می كند، مایم این صورت شوخ وشنگ با بازی هایش، ما را از برون به درون می برد و سكوتش طعم خوش لبخند بر لب می نشاند. مایم بازیگوش تو را چنان بر جهان شاهد می كند كه گویی روئین تنی.»
گالری والی
نمایشگاه گروهی چاپ دستی با عنوان «چاویك» به كیوریتوری الهه مقدمی از جمعه ۲۹ آذرماه در گالری والی میدان ونك، خیابان شهید خدامی، پلاك ۷۲ افتتاح می شود.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «از خصوصیت های هنر در عرصه معاصر تنیدگی مدیوم های متفاوت برای بروز خلاق آن چیزی است كه خصوصیت انسان معاصر است. در این نمایشگاه مدیوم چاپ دستی به هر یك از ما كمك می نماید كه بیشتر به خود منشوری مان نزدیك شویم و دنیای چند وجهی پیرامونمان را با اختلاط مدیوم های متفاوت در آثارمان دیدنی نماییم. هر یك از آثار به مثابه یك خودنگاره، چندوجهی بودنمان را تأیید می كند با اینكه عنوان نمایشگاهمان "چاو _ (یك) " است.»
گالری هما
نمایشگاه گروهی «تكه ها» به كیوریتوری كسری گلرنگ در آخرین جمعه آذرماه در گالری هما به نشانی خیابان كریم خان زند، خیابان سنایی، كوچه چهارم غربی، پلاك ۸، واحد یك افتتاح می شود و تا ۱۰ دی ادامه خواهد داشت.
گالری آرت سنتر
نمایشگاه انفرادی نقاشی های مهرناز توكلی از ۲۹ آذر در گالری آرت سنتر باغ واقع در بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاك ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان برپا می شود.
مهرناز توكلی متولد خراسان است اما كارهایش بیشتر یادآور نوستالژی طهران قدیم به نظر می آید. هنرش سرآغازی خودآموخته و خویش انگیخته داشت. این هنرمند در نگاهی تازه و هنری متفاوت چهره ها و نمادهای قاجاری را با موضوعات روز بر روی پارچه‌ی جین با تكنیكی متفاوت درهم می آمیزد. به ترتیبی كه هنرش نمایشی مفهوم دار از چالش های جامعه‌ی دنیای قدیم به نوین ایران و آمیختنِ ظریفِ سنت و مدرنیته است. خلاقیتش را می توان در نوع و جنس ابزاری كه برگزیده دریافت و نبوغِ ایده هایش را در طنزی كه برای بیان موضوعات حل ناشده‌ی اجتماعی سرزمینش به بیان نشسته است.
گالری شكوه
«ایران من سلام» عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی خط عنایت الله نظری نوری است كه از جمعه ۲۹ آذرماه در گالری شكوه به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، كوچه امیر نوری، پلاك ۱۹ شروع به كار می كند.
گالری ایده
نمایشگاه انفرادی تصاویر فائزه قجاوند با عنوان «سكوت» آدینه پایانی پاییز ۹۸ در گالری ایده به نشانی میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاك ۲۶ افتتاح می شود. در متن استیتمنت این نمایشگاه به قلم هنرمند آمده است:
«سكوت، ۱۳۹۳-۱۳۹۷
بر روی زمین چیزی نرم تر و انعطاف پذیرتر از آب نیست؛ ریشه ای كه در هستی دوانده شده و می تواند در هركجا شكل متفاوتی به خود بگیرد. تنوع شكل آب و تجربه دیدن تصویر آن، به پرورش خیال انسان كمك كرده و او را به عمق خویشتن ترغیب می كند. در اینجا برای بیان این مفهوم از عكاسی منظره بهره گرفته شده كه هدف از آن، ایجاد گفتمانی متمایز در بازنمایی فضاست. این مجموعه برآن است تا شوق بازگشت و دیدن باردیگر طبیعت را در بیننده به وجود آورد.»
گالری مهرسان
نمایشگاه نقاشی «روزگار محجوب» مروری بر آثار و نكوداشت استاد حسین محجوبی نقاش پیشكسوت از جمعه ۲۹ آذر در گالری تازه تأسیس مهرسان واقع در پردیس فرهنگی هنری مهرسان در ابتدای خیابان كارگرشمالی برگزار می گردد.
همچنین، جشن امضای كتاب و برگزاری كارگاه عملی از بخش های این رویداد هنری است كه از آخرین جمعه آذر ماه در نگارخانه مهرسان شروع می شود.

1398/09/29
18:32:40
5.0 / 5
1376
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵