وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی فجر پیام داد

وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی فجر پیام داد

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو سید عباس صالحی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ به سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر پیام داد.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، در متن پیام سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است:
«موسیقی جریان جاری در فرهنگ و هنر است و در سرزمین ما از گذشته تا امروز، در پیوند با زندگی و ذائقه فردی و اجتماعی، حركت كرده است. آثار و رویدادهای حوزه موسیقی، فرصت و امكانی است تا استعداد، خلاقیت و دستاوردهای موسیقایی در كنار لزوم ها و نیازهای دیده شود.
جشنواره موسیقی فجر، هم نشینی گونه های متنوع موسیقی سرزمین ایران با حضور استادان موسیقی و جوانان توانا و خلاق است و هموطنان و علاقه مندان این هنر بر مبنای تجربه های زیستی خود از آن دریافت و سهمی دارند.
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با نگاه جامع به گرایش ها و گونه های فعال موسیقی منتخبی از داشته های فراوان موسیقی كشور را فراهم می آورد كه در تعامل و گفت و گو با جامعه بالنده و پایدار می باشد.
بخش قابل توجهی از موسیقی ما باكلام، شعر و ترانه همراه می باشد و انتخاب شعر و ترانه ها با عنایت به اصول حرفه ای ترانه سرایی، زبان فارسی و مضامین می تواند تأمل و دقت بیشتری را به عنصر شعر و ترانه در جریان موسیقی كشور معطوف كند.
موسیقی و هنر همواره به مسایل و مصایب اجتماعی و انسانی توجه داشته و دارد. ازاین رو نگاه ویژه جشنواره موسیقی فجر به استان عزیز و سیل زده سیستان و بلوچستان و هم گرامیداشت یاد و خاطره هموطنان جان باخته در سانحه سقوط هواپیمای مسافربری نمونه ای از این دغدغه و همدلی هنرمندان با مردم است.
مشاركت همدلانه هنرمندان موسیقی با سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و تلاش همكاران معاونت امور هنری و ستاد جشنواره را در برگزاری این رویداد ارج می نهم و برای فرهنگ و هنر و موسیقی ایران اسلامی روزهای درخشان تری آرزومندم.»
جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن ماه شروع می شود.1398/11/19
14:35:42
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: ترانه , جشنواره , شعر , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو