افتتاح نمایشگاه اولین مهرواره عكس بچه های اربعین

افتتاح نمایشگاه اولین مهرواره عكس بچه های اربعین

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو نمایشگاه اولین مهرواره عكس «بچه های اربعین» در دو بخش نوجوان و بزرگسال در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان بامداد روز چهارشنبه (۲۳ بهمن ماه) افتتاح شد.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، در این نمایشگاه از ۴۵۹ اثر كه از جانب ۹۵ عكاس نوجوان (زیر ۱۸ سال) و بزرگسال از ۱۸ استان كشور به دبیرخانه ارسال شده بود، ۵۵ اثر منتخب به معرض نمایش گذاشته شد.
این نمایشگاه با حضور محمدرضا زمردیان (معاون فرهنگی كانون)، علیرضا كریمی صارمی (دبیر انجمن عكاسان نوجوان)، حامد رهنما (مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل كانون)، انسیه موسویان (مدیركل آفرینش های ادبی و هنری كانون)، داوران، برگزیدگان و تقدیرشدگان این رویداد هنری در نگارخانه شهید محمدطه اقدامی كانون افتتاح شد.
علیرضا كریمی صارمی، دبیر انجمن عكاسان نوجوان كانون درباره مهرواره عكس «بچه های اربعین» اظهار داشت: تمام تفكری كه در پس برگزاری نمایشگاه های عكس در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار می شود، بر مبنای اهدافی است كه در انجمن عكاسان نوجوان تعریف كرده ایم.
او افزود: در این نمایشگاه و نمایشگاه های مشابه عكس كه در كانون برگزار می گردند، قرار نیست مخاطب را دعوت به تماشای تصاویر با كیفیت دیجیتال نماییم یا در انتخاب عكس ها به تركیب بندی و رنگ آنها اهمیت بدهیم. ما در انجمن عكاسان نوجوان، بر تفكر و اندیشه تاكید داریم.
او عنوان كرد: تلاش می نماییم در تمام برنامه های آموزشی در عكاسی به بحث ادبیات و كتاب ورود پیدا نماییم و به واسطه هنر عكاسی، كودكان و نوجوانان را علاقمند به مطالعه كتاب نماییم. ما پیش از اینكه هر اتفاق عكاسی را شكل بدهیم، راجع به آن تحقیق و مطالعه می نماییم تا هنرمندی نشویم كه هنرش تمام می شود. تلاش می نماییم تا فكر و اندیشه عكاسی ما بر مبنای ادبیات ایرانی شكل بگیرد و نوجوانان را علیرغم تمام مشكلات فراوانی كه در سطح جامعه در بحث كتاب و كتاب خوانی وجود دارد، علاقمند به مطالعه نماییم.
او با اشاره به تصاویری كه در مهرواره عكس «بچه های اربعین» انتخاب شده اند، اظهار داشت: نمی خواستیم كه نگاه ابزارشناسی به این مسابقه داشته باشیم و نگاه عكاس را مدنظر قرار دادیم. نگاه نوجوانی كه در این راهپیمایی حضور داشته و كوشیده است با نگاه خودش مجموعه عكسی تهیه نماید. آنچه كه به صراحت در این عكس ها می بینید، «صداقت» است. خصوصیت كه امكان دارد در آثار هنری خیلی از هنرمندان بزرگسال ما نباشد.
كریمی صارمی تصریح كرد: در انجمن عكاسان نوجوان كانون پرورش فكری تلاش می نماییم كه بحث صداقت و مطالعه را در میان بچه ها جا بیندازیم. خصوصیت مهم تصاویر نوجوانان، نگاه صمیمی و جستجوگری است كه مورد توجه ما در داوری عكس ها قرار می گیرد.
علاقه مندان می توانند تا روز ۲۲ اسفند ۹۸ از ساعت ۹ بامداد تا ۱۷ از این نمایشگاه در خیابان دكتر فاطمی، خیابان حجاب، مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری بازدید كنند.


1398/11/24
18:57:11
5.0 / 5
2281
تگهای خبر: آموزش , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳