فلسفه دیزاین منتشر گردید

فلسفه دیزاین منتشر گردید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: كتاب «فلسفه دیزاین» نوشته گلِن پارسونز با ترجمه افشین خاكباز منتشر گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا، این كتاب در ۲۵۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۸هزار تومان توسط نشر مشكی انتشار یافته است.
بخشی از متن كتاب كه در پشت جلد آمده است: فلسفه بر دو نوع است: یكی از مسیرهای پاخورده سنت فلسفی و اندیشمندان بزرگ می گذرد و دیگری فلسفه ای كه رهپویانش از راه های رفته بیرون می روند، وارد قلمرو بكرتری می شوند و رویكرد فلسفی را برای موضوعات تازه ای به كار می بندند. «فلسفه دیزاین» در گروه دوم جای می گیرد، چون هیچ یك از شاخه های فلسفه تابحال دیزاین را در كانون توجه خود قرار نداده است.
امروزه دیزاین از چنان رواج و وجهه ای برخوردار می باشد كه بی توجهی فلسفه به آن نادیده نمی ماند. در واقع، در بین حرف و حدیث های متاخر درباره «پایان هنر»، می توان اظهار داشت كه امروزه دیزاین از نظر اهمیت فرهنگی بر هنر سایه انداخته است. اگر چنین باشد، شاید زمان مناسب جهت بررسی فیلسوفانه دیزاین فرارسیده باشد.
«فلسفه دیزاین» به چنین بررسی ای اختصاص دارد. قلمرو فلسفه دیزاین را ترسیم می كند و نشان داده است كه دغدغه های دیزاین، با پرسش های بنیادینی كه ذهن فیلسوفان را به خود مشغول كرده است ارتباط عمیقی دارد.
منبع:

1398/12/09
14:17:00
5.0 / 5
1844
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو