با اعلام جزییات ثبت نام؛

فراخوان چهاردهمین جشنواره ی ملی موسیقی جوان منتشر گردید

فراخوان چهاردهمین جشنواره ی ملی موسیقی جوان منتشر گردید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان شركت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر نمود.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان شركت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر نمود. این دوره از جشنواره با دبیری هومان اسعدی و مشاركت گسترده‌ی استادان موسیقی كشور توسط انجمن موسیقی ایران با همكاری بنیاد رودكی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی كلاسیك»، و «موسیقی نواحی ایران» برگزار می گردد.
در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبك، دف، سنتور، سه تار، عود، قانون، كمانچه، نی؛ در بخش «موسیقی كلاسیك» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، كلارینت، كنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و كوبه ای از مناطق مختلف كشور به رقابت خواهند پرداخت. همچنین، در حوزه‌ی موسیقی دستگاهی، بخشی برای «حفظ كل ردیف موسیقی ایرانی» و بخشی نیز با عنوان «بخش ویژه‌ی موسیقی دستگاهی: آفرینش در تكنوازی» در نظر گرفته شده است.
این جشنواره در چارچوب سه گروه سنی «الف» (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) انجام می شود. متقاضیانی كه سن آنها از ۱۵ سال كمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خودرا جهت بررسی در گروه «الف» ارسال نمایند.
جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان در دو مرحله انجام خواهد شد. در مرحله‌ی اول باید رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ویدئویی ضبط و در موعد مقرر (حداكثر تا ۱۳۹۹/۲/۳۱)، همراه با فُرم ثبت نام و مداركِ مندرج در فراخوان، به صورت الكترونیكی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش «بانك اطلاعات موسیقی كشور» (بامك) به آدرس https: //nay.ir/bamak بارگذاری شود.
پذیرش آثار در سامانه‌ی «بامك» از ۱۶ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ فعال خواهد بود. بعد از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیأت های داوری، از منتخبین جهت شركت در مرحله‌ی نهایی و اجرای صحنه ای در جشنواره (از اواخر تیر تا اواخر مرداد ۱۳۹۹، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد. هر گونه تغییر احتمالی در زمان و نحوه‌ی برگزاری مرحله‌ی نهایی جشنواره بوسیله سایت رسمی انجمن موسیقی ایران اطلاع رسانی خواهد شد.
برای اطلاع از جزئیات این دوره اینجا را كلیك كنید.


منبع:

1398/12/22
14:54:33
5.0 / 5
2209
تگهای خبر: پیانو , جشنواره , ساز , گیتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو