مجید اخشابی:

خواندن كارهای بهاری سنت هرساله ام شده است

خواندن كارهای بهاری سنت هرساله ام شده است

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو مجید اخشابی اظهار داشت كه همیشه تلاشش این است كه در شروع سال یك اثر با حال و هوای بهار تقدیم مردم كرده باشد و این امر برایش به شكل سنت درآمده است.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا، مجید اخشابی ـ خواننده پاپ ـ در برنامه رادیویی «فرش بنفشه» كه از شبكه رادیو ایران پخش می شود، اظهار داشت: روزهای پایانی سال ۹۸ كمی متفاوت بود. همیشه در اسفند و ماه های پایانی سال شاهد یك تكاپو و تلاش و پویایی زیادی در جامعه هستیم. همه ما ساعتهای پایانی سال را با استرس، فشار و كارهای زیادی كه مقرر است انجام دهیم، می گذرانیم ولی سال جاری عكس سال های گذشته یك اسفند آرام و كم كار داشتیم و كارهای خود انجام را به تعویق انداختیم و به وقت دیگری موكول كردیم. من هم سال جاری تلاش كردم برحسب سفارش ها حضور در اجتماع را به كمترین حد برسانم و از انجام كارهایی كه در زمان دیگری قابل انجام است صرف نظر كنم.
او درباره برنامه ریزی هایش برای تعطیلات عید توضیح داد: نوروز همیشه شرایطی ایجاد می كرد كه برنامه های هنری در آن زیاد باشد و با مردم باشم. سال های گذشته اجراها و سفرهای مختلف داشتم و یكی از برنامه های همیشگی من سفر به شهر پدری ام، شهسوار تنكابن بود. یكی از دلبستگی هایم این است كه سال نو را در این شهر در خانه پدری ام شروع كنم.
اخشابی افزود: كودكی هایم در مازندران گذشت. كلاس اول ابتدایی را در شهسوار شروع كردم و تا اوایل دانشگاه كه در رشته مهندسی در شهر چالوس به تحصیل مشغول شدم، محل سكونتم همان جا بود. ولی پس از اینكه دانشگاه را شروع كردم فراغت بیشتری حاصل شد و رفت و آمدم به تهران زیادتر شد. سه روز تهران بودم سه روز شهسوار و كم كم این انتقال صورت گرفت و به خاطر موسیقی و كارهایم مجبور به انتخاب تهران به منظور زندگی شدم. البته آن شهر همچنان محل رفت و من و برایم دوست داشتنی است. كوچكترین فرصتی كه فراهم می شود به آنجا می روم و از طبیعت و خاطراتی كه دارم لذت می برم.
وی در ادامه درباره كارهایی كه در سال ۹۸ در حوزه موسیقی انجام داده و برنامه هایی كه برای سال ۹۹ دارد، توضیح داد: در سال ۹۸ چندین قطعه تولید كردم، همینطور در ایام پایانی سال برای تیتراژ سریال «میانبر» كه حالا از شبكه ۵ سیما پخش می شود اثری ساختم. سال ۹۹ هم برایم خیلی متفاوت از سال های پیشین نیست و ساخت موسیقی، اجرا و مطالعه را در برنامه دارم. بهترین چیزی كه یك سال می تواند برای شخص رقم بزند، این است كه او جهت استفاده از فرصت های خود تلاش كند و دیدگاه ها، علم و توانایی هایش را ارتقا دهد. در سال ۹۸ این اتفاقات برایم رخ داد. قصد دارم در سال ۹۹ قبل از هر چیزی روی خودم، انگیزه ها، علم، آگاهی و تمام چیزهایی كه بعنوان ابزار فكری می تواند به من به منظور زندگی بهتر كمك نماید، كار كنم.
اخشابی همینطور در پاسخ به دلیل برگزار نكردن كنسرت عمومی اظهار داشت: در طول سال كنسرتهای زیادی به دعوت مراكز، ارگان ها و نهادهای رسمی برگزار می كنم، اما به صورتی كه برای عموم باشد كمتر اتفاق افتاده است. خوشبختانه یا متاسفانه مشغله های زیادی دارم. تدریس در دانشگاه، آموزش موسیقی و كارهای تالیفی، مقاله، تحقیق و سفرهای مختلف بگونه ای است كه باید همه را با هم پیش ببرم و امكان اینكه آنها را تعطیل كنم و كار دیگری انجام بدهم، ندارم. اگر قرار باشد كنسرت خوب برگزار كنم، باید حداقل ۶ ماهی با گروه و اركستر تمرین كرد كه اگر فرصت شود این كار را خواهم كرد.
این خواننده درباره آرزویش برای مردم در سال جدید اظهار داشت: بهترین آرزو این است كه نعمت سلامتی را برای مردم از خداوند بخواهم. با داشتن سلامتی، روحیه خوب، انگیزه و امید می توانیم به همه اهداف برسیم. امیدوارم یك سال توام با آرامش درونی و موفقیت آمیز در انتظار همه مردم باشد. باید در سال جدید به لحظات هم كیفیت ببخشیم، با هم حركت كردن و با هم پیشرفت كردن را ارجح بدانیم، انگیزه های اجتماعی مان بیشتر نمود پیدا كند، بتوانیم پیشرفت هایمان را رقم بزنیم و مهربانی های خداوند بیشتر از پیش برایمان ارزانی شود.
او در انتها درباره اثر تازه خود اظهار داشت: كار جدید من با آهنگسازی كامران ناصرپور و تنظیم احسان احمدی ساخته شده و امیدوارم مردم این قطعه را دوست داشته باشند و در لحظات نوروزی و بهاری آنرا گوش كنند.
«فرش بنفشه» به تهیه كنندگی زهرا قائدی و محمد اسماعیل پور هر روز ساعت ۱۷ از رادیو ایران پخش می شود.1399/01/09
18:25:16
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: آموزش , آهنگ , پاپ , خواننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو