برنامه های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت نیمه شعبان؛

برگزاری جشنواره ۳۱۳ ثانیه انتظار

برگزاری جشنواره ۳۱۳ ثانیه انتظار

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های نیمه شعبان با عنوان بامداد امید اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود برنامه های نیمه شعبان در فضای مجازی انجام می شود.به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از مهر، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در تشریح برنامه های این سازمان در روزهای نیمه شعبان اظهار داشت: با عنایت به شرایط موجود و پیشگیری از شیوع كرونا و ضرورت در خانه ماندن، برنامه ها در فضای مجازی برگزار می گردد تا مردم بتوانند با ماندن در خانه نیز در برنامه ها هم مشاركت داشته باشند.
وی اضافه كرد: همچون برنامه های نیمه شعبان می توان به جشنواره فیلم های «۳۱۳ ثانیه ای انتظار» اشاره نمود. این جشنواره با مشاركت شبكه قرآن و مسجد مقدس جمكران و با شعار «برای ظهور، همدل باشیم» برگزار می گردد. علاقه مندان جهت شركت در این جشنواره می توانند با موضوع مهدویت، فرهنگ انتظار، عدالت، مقاومت، شهدا، اقتصاد و… در دو بخش اصلی و رقابتی و جنبی شركت نمایند. در بخش اصلی می توانند فیلم، مستند و پویانمایی و در بخش جنبی نیز نماهنگ در ۳۱۳ ثانیه تولید و برای جشنواره ارسال نمایند.
فاطمیان پور در ادامه اظهار داشت: پویش مجازی «هدیه ای به امام زمان (عج)» با همكاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) برگزار می گردد. جهت شركت در این پویش مردم می توانند تصویر آذین بندی و چراغانی خانه و در منازل خودرا در فضای مجازی به اشتراك گذارند. همین طور می توانند در بخش های؛ نقاشی، طرح گرافیكی، عكس نوشت، شعر و داستان شركت نمایند. ضبط شعرخوانی، مداحی، قرائت دعای سلامتی و دعای فرج، ضبط ویدئوی یك دقیقه ای و بیان دل گویه با امام زمان (عج)، تقدیم یك كار خوب در روزهای نیمه شعبان به امام زمان (عج) با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو، برگزاری جشن خانگی و جشن مجازی با ثبت تصویر یا ضبط ویدئو از دیگر بخش های این پویش است. این پویش محدودیت سنی ندارد فقط شركت كنندگان باید آثار خودرا در اینستاگرام و با هشتك # بهیاداو و # بهسویآسمان همراه با تگ كردن صفحه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) chashmbe_rahe۱۲@ و فرهنگ سرای مترو farhangsarametro@ منتشر كنند.
وی بیان نمود: همین طور با همكاری و مشاركت شبكه پنج سیما برنامه «عطر عاشقی» كه یك مجله تلویزیونی است، تولید و پخش می شود. مسابقه كتابخوانی «طاووس اهل بهشت» با محوریت كتاب «خورشید مغرب» اثر محمدرضا حكیمی به صورت مجازی از دیگر برنامه های نیمه شعبان است. ویدئوهای تصویری با عنوان «كلیپ انتظار» توسط سازمان فرهنگی هنری تولید و در فضای مجازی منتشر می شود. همین طور پرچم هایی برای نصب در تاكسی ها و اتوبوس های شهر تهران توسط این سازمان تولید می شود.
وی به برگزاری نگاه گذر در ۱۶ ایستگاه مترو اشاره نمود و اظهار داشت: طرح های گرافیكی با موضوع نیمه شعبان و با عنوان «در انتظار روز نو» در ایستگاه های متروی تهران به معرض نمایش گذاشته می شود. همین طور كلیپ های تصویری صامت با موضوع «ظهور منجی» برای نمایش در مانیتورهای واگن های مترو تولید و منتشر می شود.
فاطمیان پور در ادامه خاطرنشان كرد: مانند سال های گذشته «پویش دعای فرج» در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) برگزار می گردد. همین طور در شب میلاد حضرت مهدی (عج) با همكاری سازمان زیباسازی و ستاد نیروهای مسلح، مراسم نورافشانی در ۱۰۸ نقطه تهران اجرا می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری به رونمایی از دو آلبوم و یك قطعه موسیقی با موضوع انتظار اشاره نمود و اظهار داشت: آلبوم «شرق آدینه» به خوانندگی محمد معتمدی، آلبوم «شادمانه ها» مجموعه ای از قطعات موسیقی از خواننده های مختلف با موضوع مهدویت و قطعه موسیقی به خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی مهران مهرنیا توسط مدیریت امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری تولید و در روزهای نیمه شعبان در فضای مجازی منتشر می شود.
فاطمیان پور در آخر اظهار داشت: همزمان با شب میلاد مهدی موعود برنامه ای با همكاری امور مساجد و بسیج مناطق انجام می شود. ساعت ۲۰: ۴۵ نور افشانی داریم. از ساعت ۲۰: ۵۵ تا ۲۱ همزمان با پخش دعای فرج از تلویزیون از بلندگوی همه فرهنگ سراها و مساجد دعای فرج پخش می شود و پس از آن ساعت ۲۱ ذكر یا مهدی با مردم گفته می شود. ساعت ۲۱: ۱۰ بالن هایی به صورت نمادین با عنوان «به سوی آسمان» از مجموعه فرهنگ سراها به اهتزاز در می آید. همین طور طرح نذر «۳۱۳ هزار شاخه گل صلوات نذر قدوم مباركش» با مراجعه شهروندان به این لینك در حال اجراست. علاقه مندان در این طرح ضمن نذر صلوات، می توانند خطاب به امام زمان (عج) دلنوشته بنویسند.


منبع:

1399/01/19
23:01:25
5.0 / 5
1879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو