4200 كاریكاتور از 88 كشور بر ضد كرونا

4200 كاریكاتور از 88 كشور بر ضد كرونا

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو هنرمندان كاریكاتوریست ۸۸ كشور با ۴۲۰۰ اثر در مسابقه بین المللی «ما كرونا را شكست می دهیم» شركت كردند.


به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی (دبیر جشنواره) در این حوزه اظهار نمود: بعد از ۴۰ روز از اعلام فراخوان مسابقه بین المللی «ما كرونا را شكست می دهیم»، هنرمندان كاریكاتوریست ۸۸ كشور در این مسابقه شركت كردند. از میان آثار رسیده ۲۱۸۸ اثر در مدت ۲۸ روز در سایت ایران كاریكاتور به نمایش درآمد كه در این بازه زمانی یك میلیون و ۳۴۰ هزار نفر از این آثار دیدن كردند. این آثار علاوه بر سایت ایران كاریكاتور در صفحه مجازی موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر هم نمایش داده شد.
به قول شجاعی طباطبایی طبق آمار اعلام شده بیشترین هنرمندان از كشورهای مختلف به این شرح است: ایران با ۴۳۶ هنرمند، تركیه با ۸۲ هنرمند، چین با ۷۲ هنرمند، هند با ۷۵ هنرمند، اندونزی با ۷۰ هنرمند، برزیل با ۴۸ هنرمند، روسیه با ۳۰ هنرمند، صربستان با ۲۶ هنرمند و اوكراین با ۲۵ هنرمند. اسامی شركت كنندگان كشورهای مختلف در سایت ایران كاریكاتور درج شده است.
مسابقه بین المللی «ما كرونا را شكست می دهیم» به همت دانشگاه علوم پزشكی شیراز و با همكاری نهادهای مختلفی مانند اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مركز هنرهای تجسمی، حوزه هنری بنیاد فرهنگی روایت فتح، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و... برگزار گردید.1399/01/24
22:37:53
5.0 / 5
1527
تگهای خبر: جشنواره , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو