مجدالدین معلمی با مهر مطرح كرد؛

نمایش آثار 50 هنرمند تجسمی در حرم رضوی(ع)

نمایش آثار 50 هنرمند تجسمی در حرم رضوی(ع)

سایت رسمی سیامك یزدانجو: مجدالدین معلمی از برگزاری نمایشگاه بر آستان قدس كه متشكل از آثار خلق شده در حرم رضوی (ع) توسط 50 هنرمند تجسمی بود، در محل آستان قدس رضوی و حوزه هنری آگاهی داد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، «بر آستان قدس» عنوان آئین ویژه ای بود که با همراهی برخی از هنرمندان تجسمی روز جمعه ۲ خردادماه همزمان با روز جهانی قدس به همت حوزه هنری و همکاری آستان قدس رضوی و نهضت تبلیغات اسلامی در حرم مطهر امام رضا (ع) انجام شد و در چارچوب آن این هنرمندان دست به خلق تازه ترین آثار هنری خود زدند.
مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری درباره این رویداد و ایده برگزاری آن به خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال وقتی متوجه شدیم راهپیمایی روز قدس برگزار نمی گردد و طبیعتاً چون نمی توانیم نسبت به این روز مهم بی تفاوت باشیم، تصمیم گرفتیم از ظرفیت هنرمندان متعهد و انقلابی برای این روز استفاده نمائیم. با برنامه ریزی صورت گرفته، در سه سطح فعالیت هنری و فرهنگی داشتیم.

وی توضیح داد: نخستین سطح، مربوط به شعرا بود که باتوجه به درخواست مجمع شعرای کشور، قرار شد با #فلسطین_آزاد شعرشان را به صورت سلفی بخوانند و در صفحه شخصی خود منتشر کنند که استقبال خوبی نیز از طرف شاعران مواجه شدیم و صفحه #فلسطین_آزاد را گرم کرد.
معلمی افزود: دومین سطح، تولید کلیپ و ترانه ای در رابطه با روز قدس و فلسطین با شعری از میلاد عرفان پور بود. در سومین سطح نیز از هنرمندان تجسمی کشور درخواست کردیم در صحن قدس حرم رضوی (ع) جمع شوند و به تولید آثار هنری مرتبط اقدام نمایند. متأسفانه نتوانستیم از همه ظرفیت هنرمندان تجسمی در صحن رضوی استفاده نمائیم اما در هر حال ۵۰ هنرمند تجسمی در این رویداد شرکت کردند.
معلمی درباره آثار «بر آستان قدس» بیان کرد: همگی آثار خلق شده توسط هنرمندان در رابطه با روز قدس بود البته مسائل روز نیز موردنظر هنرمندان قرار گرفت، مثل ارتباط اسرائیل با بیماری کرونا. این آثار توسط هنرمندان طی سه روز خلق شد و در رشته های تجسمی شامل نقاشی، پوستر، خوشنویسی، تایپوگرافی، کاریکاتور و آثار گرافیکی بودند.

وی از برگزاری نمایشگاهی متشکل از آثار خلق شده در حرم رضوی (ع) آگاهی داد و اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با آستان قدس رضوی، بنا داریم نمایشگاه «بر آستان قدس» را هم در آستان قدس و هم در حوزه هنری برپا نماییم و بعد از تمام شدن نمایشگاه ها در مشهد و تهران، آثار یا به آستان قدس اهدا می شود یا در گنجینه حوزه هنری نگهداری خواهند شد. بدین سبب آثار هنرمندان در حرم رضوی باقی مانده است و ابتدا نمایشگاه در مشهد برپا خواهد شد و سپس به تهران منتقل می شود.
معاون هنری حوزه هنری در آخر درباره زمان برگزاری نمایشگاه های مذکور اشاره کرد: هم اکنون چون هنوز شرایط برگزاری نمایشگاه های هنری از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد مبارزه با کرونا اعلام نشده است و ابهام وجود دارد اما به محض اینکه مجوز برگزاری نمایشگاه ها صادر شود، ما نیز اولویت مان برگزاری نمایشگاه «بر آستان قدس» خواهد بود.


منبع:

1399/03/08
23:23:33
5.0 / 5
1753
تگهای خبر: ترانه , شعر , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲