رئیس كانون ناشران خانه موسیقی:

كنسرتهای آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد

كنسرتهای آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو رئیس كانون ناشران خانه موسیقی اعتقاد دارد برگزاری كنسرتهای آنلاین شرایطی برای فراموش نشدن هنرمندان است كه برای مخاطبان جذابیت های لازم را ندارد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، غلامعلی علمشاهی رئیس کانون ناشران خانه موسیقی اظهار داشت: کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی نداشته و صرفا برای فراموش نشدن هنرمندان انجام می شود. این کنسرت ها برای مخاطب جذابیت لازم را ندارد کما اینکه می بینیم تمدید هم نمی گردد.
وی درباره وضعیت اجراهای موسیقی در دوران کرونا اظهار داشت: در چند سال اخیر کارهای اقتصادی موسیقی بیشتر به سمت اجراهای صحنه ای رفته است و انتشار آثار به صورت فیزیکی هم خیلی کم شد. متأسفانه با شیوع ویروس کرونا اجراهای صحنه ای از اسفندماه متوقف گردید و معیشت قشری که از طریق اجرای موسیقی ارتزاق می کردند با مشکل جدی روبه رو شده است و دولت هم تابحال کمکی به این قشر نکرده است.
علمشاهی درباره اجرای کنسرتهای آنلاین و همینطور گردش اقتصادی این کنسرت ها اظهار داشت: به نظر من کنسرت آنلاین هیچ توجیه اقتصادی ندارد و صرفا برای فراموش نشدن هنرمندان برگزار می شود. این آثار را از اینترنت هم می توان آنها را دانلود کرد و شنید، این کنسرت ها برای مخاطب جذابیت لازم را ندارد کما اینکه می بینیم تمدید هم نشد. کنسرت آنلاین یک پدیده گذرا است و اتفاق خاصی نمی افتد. کنسرت آنلاین شور و هیجان مخاطب را همراه ندارد و هنرمندانی هم که این کنسرت ها را اجرا می کنند آنچنان عوائد مالی برایشان ندارد بدین سبب فکر نمی کنم با تداوم آن اتفاق خاصی در چرخه موسیقی رخ بدهد.
رئیس هیأت مدیره کانون ناشران درباره وضعیت نشر آثار موسیقی در دوران کرونا اظهار داشت: در چند سال اخیر وضعیت بسیار بدی را در نشر آثار موسیقی داشتیم و در دوران کرونا هم این مسئله بمراتب بدتر شد و به یک فاجعه تبدیل گشته است. در نشر هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و آثار آن چنانی در دوران کرونا منتشر نشده است، فقط هنرمندان باز هم به جهت اینکه فراموش نشوند کارهایی را در فضای مجازی منتشر نمودند. از اینها گذشته مردم آنقدر هم اکنون گرفتار مشکلات معیشتی و خبرهای انتشار ویروس کرونا هستند که فکر می کنم موسیقی هم برایشان جذابیتی ندارد.
علمشاهی درباره نقش دولت در پشتیبانی از فعالان حوزه موسیقی اظهار داشت: متأسفانه شعارهای زیادی در سال های اخیر داده شده که هیچکدام از آنها جامه عمل نپوشیده است. دولت هیچ بودجه ای را برای پشتیبانی از هنرمندان موسیقی قرار نداده است. هنرمندان موسیقی از همه هنرها بیشتر صدمه دیده است اما هیچ حمایتی از جانب دولت نمی گردد. هم اکنون شاخه های زیادی هستند که از راه اجرای صحنه ای ارتزاق می کردند ولی همه نشسته اند و بیکار مانده اند.
وی اضافه کرد: ظاهراً دولت موسیقی را به رسمیت نمی شناسد که هیچ حمایتی نمی نماید. نمونه اش اجاره سالن ها که همیشه بالا بوده و هیچ کمکی نمی گردد یا برای همین نشر فیزیکی محدود هیچ سهمیه کاغذی یا کمکی در اختیار ناشران قرار نمی گیرد. در بحث کپی رایت هم در صدا و سیما و رسانه ای مانند «رادیو آوا» کلیه آثار شرکت های خصوصی از بامداد تا شب پخش می شود ولی یک ریال به صاحبان آثار پرداخت نمی گردد.
رئیس هیأت مدیره کانون ناشران در آخر سخنانش اظهار داشت: باید از کارهای مدیرعامل و هیئت مدیره خانه موسیقی برای پشتیبانی از هنرمندان تشکر کنم که مسأله ای مانند پرداخت بیمه سه ماهه هنرمندان با پیگیری های خانه موسیقی محقق شد. می دانیم خانه موسیقی تلاش خویش را برای پشتیبانی از هنرمندان انجام می دهند و امیدواریم این مشکلات را همچنان بازتاب دهند تا دولت برای هنرمندان کاری انجام دهد.

1399/03/14
14:34:59
5.0 / 5
1842
تگهای خبر: كنسرت , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو