تجربه جدید بازدید از موزه های واتیكان

تجربه جدید بازدید از موزه های واتیكان

سایت رسمی سیامك یزدانجو: موزه های واتیكان روز دوشنبه بعد از حدود سه ماه تعطیلی به روی بازدیدكننگان بازشدند اما این دفعه با وجود قوانین جدید بازدید از موزه ها، دیگر خبری از جمعیت انبوه بازدیدكنندگان در فضای داخلی موزه نیست.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، بازدید از موزه های واتیکان که در کنار آثار باستانی رومی و مصری خانه بعضی از نفیس ترین آثار هنری رنساس نیز هستند، حالا فقط با رزرو بلیت به صورت اینترنتی امکان پذیر است.
مجموعه موزه های واتیکان قبل تر حدود سه ماه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا درکنار سایر موزه های ایتالیا تعطیل شدند و حالا ضرورت خرید اینترنتی بلیت یکی از چندین قانون جدید موزه های این کشور برای بازگشایی است.
دمای بدن بازدیدکنندگان پیش ازورود به موزه اندازه گیری می شود و استفاده از ماسک نیز الزامی اعلام شده است.


اما بازدید از موزه های واتیکان در کنار ضرورت استفاده از ماسک مزیت هایی نیز دارد. شرایط بازدید پساقرنطینه برای بازدیدکنندگان این امکان را فراهم نموده تا یکی از اعضای گروه کوچک ۲۵ نفری حاضر در سالن باشند و کلیسای سیستین و سقف های نقاشی شده آنرا به دور از هیاهوی همیشگی تماشا کنند.


سال قبل حدود ۷ میلیون نفر از موزه های واتیکان بازدید کردند.
در طول دورانی که درهای این موزه ها به روی بازدیدکنندگان بسته بود، امکان بازدید از آثار این مجموعه به صورت تور های مجازی برای علاقه مندان فراهم شده بود.
منبع:

1399/03/16
12:49:26
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: هنر , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو