به رغم صدور مجوز برگزاری؛

هنوز خبری از بلیت فروشی كنسرت ها نیست

هنوز خبری از بلیت فروشی كنسرت ها نیست

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو سامانه های فروش بلیت كنسرت ها با وجود اعلام رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازگشایی باردیگر اجراهای موسیقی از آغاز تیرماه هنوز خالی از اسامی و برنامه ها هستند.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از مهر، روز هفدهم خرداد ماه بود که مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای از موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا به دنبال درخواست سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازگشایی سالن های سینما، تئاتر و موسیقی مشروط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار از اول تیرماه اطلاع داد.
پس از انتشار این خبر که با واکنش های بسیار متفاوتی از جانب هنرمندان عرصه های مختلف رو به رو شد، این شرایط پیشبینی می شد که در حوزه برگزاری کنسرت ها، شاهد استقبال هنرمندان و خوانندگانی باشیم که از چندین روز پیش از اعلام بازگشایی سالن های کنسرت، در صفحه های شخصی خود از آرزوها و علاقه مندی های خود برای بازگشایی سالن ها سخن می گفتند.
کما اینکه خیلی از این هنرمندان هم گویا می دانستند که بازگشایی کنسرت ها از اول تیرماه قطعی است. اما تا لحظه انتشار این گزارش ماجرا بگونه ای پیش رفته که هنوز هیچ نامی از گروه یا خواننده ای در سامانه های رسمی فروش اینترنتی بلیت کنسرت ها ثبت نشده و هنوز معلوم نیست که نخستین اجرای کنسرت موسیقی پسا کرونایی متعلق به چه گروه یا هنرمندی خواهد بود.
با توجه به اینکه معمولاً تهیه کنندگان و کنسرت گذاران از مدت ها قبل نسبت به برنامه ریزی و زمان بندی خواننده ها و گروه های تحت حمایت خود در سالن های بزرگ برگزاری کنسرت اقدام می کنند و حتی خیلی از آنها از یک ماه پیش از برگزاری کنسرت نسبت به اطلاع رسانی برنامه های در سامانه ها کارهایی را انجام می دهند، ازاین رو خالی ماندن سامانه ها از اسامی پول ساز موسیقی پاپ موضوعی قابل توجه است که می تواند از جهاتی موردبررسی قرار گیرد. کما اینکه بعضی از شنیده ها از آن حکایت می کند که برخی از خوانندگان و هنرمندان شناخته شده برای برگزاری کنسرت پیش قدم شده اند اما گویا ماجرای پنجاه درصد ظرفیت سالن ها و طبیعتاً کاهش میزان سود اقتصادی برنامه ها کمی آنها را برای برگزاری کنسرت در این شرایط کرونایی گرفتار تردید کرده است.
موضوع بازگشایی سالن های کنسرت یکی از مباحث مهم ماه های اخیر موسیقی کشورمان در ماه های اخیر بوده که طی آن هم مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم تهیه کنندگان و هم خوانندگان درباره آن اظهارنظرات گوناگونی داشته و بارها و بارها از تمایل و علاقه مندی های خود برای حضور در کنسرت ها سخن گفته بودند. شرایطی که با خالی ماندن سامانه های فروش بلیت کنسرت ماجرای برگزاری کنسرت ها در دوران کرونایی را با ابهاماتی مواجه ساخته است و باید دید در چند روز آینده باقی مانده به اول تیرماه آیا تمایلی برای برگزاری کنسرت توسط گروه ها و تهیه کنندگان به وجود می آید.
گرچه مبحث برنامه ریزی برای کنسرت دربرگیرنده پیچیدگی ها و موارد بسیار گوناگونی در نظام اقتصاد موسیقی کشورمان است، اما خالی بودن سامانه های اینترنتی فروش بلیت و عدم آگاهی مخاطبان و رسانه ها از چرایی این ماجرا پس از اعلام مجوز بازگشایی کنسرت ها یک نکته را می تواند مورد تمرکز قرار دهد و آن ایجاد سامانه ای برای معرفی مجوزهای صادر شده برای کنسرت ها در دفتر موسیقی وزارت ارشاد همچون سامانه صدور مجوز آلبوم ها، تک آهنگ ها و ترانه هاست که می تواند تا حدی روشنگری هایی را در این چارچوب ایجاد کند.

1399/03/27
23:44:52
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , پاپ , ترانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵