پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

سایت رسمی سیامك یزدانجو: همزمان با برگزاری نمایشگاه های آنلاین، خیلی از گالری ها نیز تصمیم گرفته اند امكان بازدید حضوری را فراهم كنند؛ البته بعد از انتشار ویروس كرونا، بعضی از گالری ها به دلیلهای مختلفی همچون احتمال پایین بودن تعداد بازدیدكنندگان و طبعا كاهش میزان فروش آثار، تصمیم به بازگشایی نگرفته اند و به صورت آنلاین فعالیت می نمایند.


گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

******
گالری هما؛ «دنیایی بدون چندتا چیز» نمایشگاه انفرادی نقاشی ارسیا مقدم با عنوان «دنیایی بدون چندتا چیز» تا ۱۶ تیر ماه در گالری هما برگزار است.
بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ با هماهنگی قبلی امکان پذیر است.
گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است.

گالری ایرانشهر؛ «درون، بیرون و باردیگر درون» نمایشگاه انفرادی حجم با آثاری از مرتضی بصراوی تا تاریخ ۲۳ تیر ماه در گالری ایرانشهر برپاست.
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری هر روز به غیر از شنبه ها، از ساعت ۱۶ تا ۱۹ برقرار است.
گالری ایرانشهر در خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ واقع شده است.گالری آران؛ «بیکرانگی» نمایشگاه انفرادی محیا گیو با عنوان «بیکرانگی» تا روز جمعه (۲۷ تیرماه) در گالری آران برقرار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه از هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۳ تا ۱۹ فراهم گشته است.
گالری آران در خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ واقع شده است.گالری نگر؛ «ققنوس» نمایشگاه «ققنوس» به کیوریتوری حیدر زاهدی و به همراه پرفورمنس «دوار» تا ۱۷ تیرماه در گالری نگر برپاست.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون مرجان آقامیری، مریم اسدی، علی انصاری، سارا پویانفر، آرزو جباری، مونا خسروشاهی، رائیکا خورشیدیان، هانیه دربندی، علی رحیمی، احسان ضیائی، مریم کی احمدی، پانته آ معماریان و قادر منصوری ارائه شده است.
ساعت اجرای پرفورمنس نیز روز جمعه (۶ تیرماه) از ساعت ۱۸ الی ۲۰ اعلام شده است.
گالری نگر در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۴، طبقه اول واقع شده است.گالری فرمانفرما؛ «انسان های پیرامون» و «همدردی» گالری فرمانفرما از ۶ تا ۲۶ تیر ماه از نمایشگاه های «انسان های پیرامون» با آثاری از علی چهارمحالی و «همدردی» با آثاری از الینا زوار میزبانی می کند.
نمایشگاه «انسان های پیرامون» نخستین نمایشگاه انفرادی نحوه برخورد هنرمند نقاش با موضوع کرونا در گالری های تهران است. در بیانیه این نمایشگاه توضیح داده شده است که «انسان های پیرامون» روایت درد و پریشانی مردمی است در جغرافیایی رنج؛ دردی همراه با احساس خفه گی و استیصال. این نفس های تنگ در پشت ماسک ها پنهان است؛ از ریزگرد شروع می شود و با کرونا ادامه می یابد.
نمایشگاه انفردی نقاشی های الینا زوار نیز در همین تاریخ در گالری شماره ۲ گالری فرمانفرما برگزار می گردد.
در قسمتی از استیتمنت این نمایشگاه نوشته شده است: «همدردی تمام چیزی است که ما بدان نیاز داریم. همدردی یا ترحم، همان پذیرش است. پذیرش، درک و واکنش انسان نسبت به پریشانی، احساس نیاز یا وضعیت بن بست در انسان یا موجودی دیگر است.»
گالری فرمانفرما به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲، میزبان شما هنرمندان و هنر دوستان گرامی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت استفاده از ماسک است.
امکان بازدید همه روزه به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ شما را به دیدن این نمایشگاه دعوت می کند.

موزه هنرهای معاصر فلسطین؛ یادبود شهدای هفت تیر نمایشگاه عکس و نقاشی «سرچشمه سرخ» به یاد شهدای هفتم تیرماه، در موزه فلسطین تا ۱۷ تیرماه در موزه هنرهای فلسطین برگزار است.
در این نمایشگاه ۶۳ اثر در حوزه هنرهای تجسمی شامل نقاشی و عکس با موضوع یادبود شهدای هفتم تیرماه به معرض نمایش گذاشته می شود.
علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا ۱۷ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۵ به موزه هنرهای معاصر فلسطین واقع در خیابان ولیعصر (عج) نبش خیابان بزرگمهر و برادران شهید مظفر شماره ۷۴ مراجعه کنند.گالری اُ؛ دو نمایشگاه هنری گالری اُ تا تاریخ ۱۶ تیرماه میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس در این تاریخ آثار علی معمری با عنوان «رش» و آثار امید بازماندگان به معرض نمایش گذاشته می شود.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیلست.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.
اثری از مجموعه امید بازماندگان


منبع:

1399/04/13
22:45:35
5.0 / 5
1232
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳