انتشار آلبومی از شادی های اقوام ایرانی

انتشار آلبومی از شادی های اقوام ایرانی

آلبومی از مجموعه «شادی های اقوام ایرانی» با حال و هوای آیینی به زودی توسط گروه اوستا منتشر می شود.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، آرش اوستا بعد از ۴ سال پژوهش، گردآوری و تنظیم، ۲۸ قطعه را در چارچوب شادی های اقوام ایرانی جمع آوری کرده که در اولین آلبوم ۱۲ قطعه را با گروه اوستا منتشر خواهدنمود.
ارکستراسیون این آلبوم مبتنی بر سازهای ایرانی با همراهی سازهای زهی است و از سازهای بومی هر منطقه برای رنگ آمیزی قطعات استفاده شده است. اشعار این آلبوم به زبان و گویش هر منطقه است اما ترجیع بند هر قطعه به زبان فارسی هم خوانده می شود که زبان وحدت همه ی اقوام ایرانی است و موجب می شود تا همه ی اقوام بتوانند از قطعات مختلف آلبوم لذت ببرند و در عین حال به اصل قطعه و مدلول شعر آسیبی وارد نشود.
آرش اوستا که علاوه بر تنظیم، خواننده قطعات نیز هست درباره این امر اظهار داشت که تجربه خوانندگی در این آلبوم از جهت نوع مخارج اصوات و لحن قطعات بسیار بهادار بود و امیدوار است که این آلبوم پس از ۴ سال کار پژوهشی به زودی منتشر شود.

سرپرست گروه اوستا در مورد تنظیم این آلبوم توضیح داد: در تنظیم قطعات هم از هارمونی ایرانی و هم از هارمونی موسیقی کلاسیک جهانی بهره بردم. همین طور در تنظیم برخی قطعات از گروه کر استفاده شده است.

این خواننده و آهنگ ساز در آخر اظهار نمود که آلبوم «شادی های اقوام ایرانی» به صورت صوتی و تصویری ارائه می شود. او با تاکید بر بخش تصویری اشاره می کند که خاصیت تصویر به گروه مخاطب امکان می دهد تا به خوبی با فضای آیینی آلبوم عجین و با سازها و لباس محلی اقوام ایرانی بهترآشنا شود.
1399/05/06
13:24:42
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: آلبوم , آهنگ , خواننده , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳