راز یكی از نقاشی های ون گوگ كشف شد

راز یكی از نقاشی های ون گوگ كشف شد

سایت رسمی سیامك یزدانجو: كارشناسان موفق شدند به كمك یك كارت پستال مكانی را كه الهام بخش یكی از تابلوهای نقاشی «ون گوگ» است، كشف كنند.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، «ونسان ون گوگ» نقاش مشهور هلندی صد و سی سال پیش در اتاقی در مهمانخانه ای واقع در شهر ««اور سور اواز» از خواب برخواست و به روال هر روز با بومی در دست برای نقاشی کردن از مهمانخانه خارج شد. همان شب با زخمی کشنده ناشی از شلیک گلوله به مهمانخانه بازگشت و دو روز بعد یعنی در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ درگذشت.
کارشناسان سال ها به دنبال وقایع روز حادثه شلیک گلوله بودند و حالا «ووتر ون در وین» مدیر علمی موسسه «ون گوگ» معتقد می باشد یکی از تکه های پازل وقایع آن روز را کشف کرده است: موقعیت مکانی دقیق جایی که «ون گوگ» آخرین تابلو نقاشی اش یعنی «ریشه درختان» را خلق کرد. این اکتشاف می تواند اطلاعات بیشتری درباره آخرین ساعات زندگی این هنرمند مشهور عرضه نماید.
«ووتر ون در وین» مدیر علمی موسسه «ون گوگ» این اکتشاف را به کمک کارت پستالی قدیمی از تصویر جاده ای در شهر «اور سور اواز» واقع در ۲۰ مایلی پاریس انجام داد.
مدیر این موسسه این کارت پستال را از زن سالمند ۹۴ ساله ای برای انجام تحقیقات امانت گرفته بود و در یکی از روزهای قرنطینه با مشاهده این کارت پستال متوجه شد، ریشه های گره خورده درختان و پوشش گیاهی اطراف جاده ای که در کارت پستال دیده می شود را قبلا در جای دیگری دیده است.
«ون در وین» بعد از بازگشایی فرانسه در ماه «می» به محلی که تصویر کارت پستال در آن عکسبرداری شده سفر کرد. تابلو نقاشی «ریشه درخت» در جاده ای در شهر «اور سور اواز» جایی در چند کیلومتری مکانی که «ون گوگ» ۷۰ روز پایانی زندگی اش را گذرانده بود، خلق شده است.
«ون در وین» بیان کرد: «ما حالا می دانیم وی در طول آخرین روز زندگی اش مشغول چه کاری بود. می دانیم که او تمام روز را صرف خلق تابلوی نقاشی کرده بود.»
پژوهشگران موزه «ون گوک» در آمستردام نیز این اکتشاف را تایید کردند. مدیر این موزه روز سه شنبه برای رونمایی از محل کشف شده حضور یافت.
«ونسان ون گوگ» ـ نقاش نامدار هلندی ـ بااینکه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به سر برد، اما حالا بعنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پساامپرسیونیسم شناخته می شود. وی در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.
او فعالیت هنری خودرا بعنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع کرد. بعضی از مشهورترین کارهای وی در سه سال پایانی عمرش خلق شدند.
منبع:

1399/05/09
11:39:58
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو