نمایش آثار هنرمند خودآموخته افغانستانی در گالری آرتیبیشن

نمایش آثار هنرمند خودآموخته افغانستانی در گالری آرتیبیشن

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو نمایش و فروش آثار علیخان عبداللهی روز جمعه ۱۰ مردادماه افتتاح و تا یكشنبه ۱۹ مرداد به مدت ۱۰ روز در گالری آرتیبیشن به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از روابط عمومی گالری، نمایشگاه آثار علیخان عبداللهی هنرمند خودآموخته افغانستانی از روز جمعه ۱۰ مردادماه به مدت ۱۰ روز در گالری آرتیبیشن گشایش می یابد.
علیخان عبداللهی در یکی از روستاهای ولایت اروزگان، در مرکز افغانستان و در همسایگی بامیان مرکز پیکره های بودایی متولد می شود. وی در سال ۶۷ به ایران مهاجرت می کند و در طول معاشرت اتفاقی اش با افرادی چون حسن حاضرمشار و کامبیز درم بخش به مجسمه سازی علاقه مند می شود. علیخان بعد از این شور و علاقه به جستجوی متریالی پرارزش مشغول می گردد تا تراوشات ذهنی اش را بتواند مجسم کند و در نهایت بی هیچ پیش زمینه و شناختی از پاپیه ماشه با شانه های تخم مرغ، خمیری می سازد و آغاز به ساخت مجسمه های پاپیه ماشه می کند. مجسمه های وی که ساخته‌ی دستانی بی ادعا بودند، خواستار پیدامی کنند و به فروش می رسند، همین اتفاق خوشایند سبب می شود علیخان با شور بیشتر به ساخت مجسمه هایش اهتمام ورزد تا آنجا که هنرش را در نمایشگاه هایی در ایران و دیگر کشورها به نمایش می گذارد و الان مجسمه هایش را در گالری آرتیبیشن به نمایش درمی آورد.
علاقمندان به بازدید از آثار این هنرمند می توانند از ۱۰ تا ۱۹ مردادماه به گالری آرتیبیشن در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی (دریا)، پلاک ۶ رجوع کنند.
همچنین آثار این نمایشگاه برای علاقه مندانی که در تهران سکونت ندارند به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

1399/05/10
13:49:19
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: پاپ , ساز , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳