پنجاه سال با دكتر مهدی بیانی منتشر گردید

پنجاه سال با دكتر مهدی بیانی منتشر گردید

سایت رسمی سیامك یزدانجو: كتاب «پنجاه سال با دكتر مهدی بیانی» (شرحی بر زندگی اولین رئیس كتابخانه ملی ایران) نوشته حمیدرضا قلیچ خانی منتشر گردید.


به گزارش سایت رسمی سیامک یزدانجو به نقل از ایسنا، این کتاب که شرحی بر احوال مهدی بیانی اولین رئیس کتابخانه ملی ایران از سال ۱۳۴۶ تا ۱۳۹۶ است در انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران عرضه شده است.
در معرفی کتاب عنوان شده است: مهدی بیانی از خاندان مستوفیان فراهان در سال ۱۲۸۷ در همدان متولد شد. وی از اولین فارغ التحصیلان مقطع دکترای ادبیات فارسی دانشگاه تهران و از اولین نسل لیست نویسان و نسخه شناسان عصر معاصر است.
اشرف بروجردی - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران - در شرحی که بر این کتاب نوشته به حضور دکتر مهدی بیانی در حیات هشتادساله کتابخانه ملی اشاره کرده و معتقد می باشد نام دکتر مهدی بیانی در کتابخانه ملی ایران پررنگ و قابل توجه است، چونکه وی اولین رئیس کتابخانه ملی بود.
در کتاب «پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی» علاوه بر شرحی بر احوال و آثار این هنرمند و هنرشناس فرهیخته به نقد و بررسی کتاب «احوال و آثار خوشنویسان» پرداخته شده و بنا بر این این کتاب علاوه بر زندگی نامه دکتر بیانی، مرجعی برای پژوهشگران و خصوصاً پژوهشگران عرصه خط و خوشنویسی بشمار می رود.
همین طور کتاب «پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی» که در آستانه پنجاهمین سال درگذشت مهدی بیانی انتشار یافته شامل تصاویری از اسناد، احکام و مکاتبات و تصاویر رقعه ها و نسخه های کمتر دیده شده است که در دوره او امکان نشر رنگی و با کیفیت آنها فراهم نبوده است.
علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به صورت غیرحضوری به فروشگاه آنلاین انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرس: http: //bookshop.nlai.ir مراجعه کنند.
منبع:

1399/05/15
23:41:46
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: ساز , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیامک یزدان جو
موضوع های سایت رسمی سیامك یزدانجو