جدال هنر با كرونا در گفته های یك مجسمه ساز

جنگ جنگ تا پیروزی!

جنگ جنگ تا پیروزی!

به گزارش سایت رسمی سیامك یزدانجو طاهر شیخ الحكمایی، هنرمند پیشكسوت عرصه مجسمه سازی كه در ایام كرونایی و با شركت در پویش مشاهنر تلاش دارد به زبان هنر و با خلق آثار هنری، فرهنگ خانه نشینی و استفاده از ماسك را ترویج كند، اعتقاد دارد كه كلام هنرمندان محبوب و شناخته شده می تواند در فرهنگ سازی بسیار موثر باشد.


این هنرمند در گفت وگویی با ایسنا درباره تأثیر هنر بر فرهنگ سازی عمومی در روزهای کرونا با تاکید بر اینکه هنرمندان می توانند در فرهنگ سازی بسیار موثر باشند، اظهار نمود: گفته ها و سفارش های هنرمندانی که برای مردم شناخته شده اند و از محبوبیت برخوردار می باشند بسیار نافذ است.
او خاطرنشان کرد: وقتی که هنرمندان به زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سفارش می کنند و خودشان هم به این موارد عمل می کنند، می توانند نقش بسیار موثر و تأثیر غیرمستقیمی بر باور عمومی داشته باشند.
شیخ الحکمایی درباره عملکرد هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی در این حوزه هم اظهار نمود: در این زمان نمایشگاه های زیادی به صورت مجازی و حقیقی با مبحث کرونا برگزار گردید و برخی هنرمندان هم به صورت فردی در این حوزه آثاری خلق کردند که در نوع خودشان اثرگذار بودند.
این هنرمند پیشکسوت در انتهای سخنان خود بار دیگر از مردم خواهش کرد که تا آنجایی که می توانند در خانه بمانند و پروتکل های لازم بهداشتی را رعایت نمایند.
اثر شیخ الحکمایی با مبحث ماسک زدن در ایام کرونایی


منبع:

1399/05/18
15:40:43
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: ساز , نمایش , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲